Ümit Özdağ ateş püskürdü: İYİ Parti ve HDP vurgusu!

Zafer Partisi'nin kurucusu Ümit Özdağ, Metropoll Araştırma şirketinin yaptığı bir ankette oylarını yüzde 0,5 olarak göstermesine tepki verdi. Söz konusu ankette HDP ile İYİ Parti'nin oylarının yüksek gösterildiğini kaydeden Özdağ, "Bu anket değil, siyasi mühendisliktir. HDP ile İYİ Parti arasında kurulacak olası bir ortaklığa zemin hazırlıyor." dedi.

SİYASET 03.05.2022, 18:50 03.05.2022, 18:57 Hakan Öksüz
Ümit Özdağ ateş püskürdü: İYİ Parti ve HDP vurgusu!

2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimlerin aday olacağı ve hangi partinin ne kadar oy alacağı merak ediliyor.

Ankete göre kim ne kadar oy alacak? 

Köşe yazısında Metropoll Araştırma'nın seçime ilişkin bir anketine atıfta bulunan gazeteci İsmail Saymaz, ankete göre Zafer Partisi'nin yüzde 0.5 oy alacağını bildirdi. Ankete göre HDP'nin oylarının yüzde 9,7 olarak belirlendiğini kaydeden gazeteci Saymaz, "İYİ Parti'nin oy oranının yüzde 14,6 olacağı tahmin ediliyor." ifadelerine yer verdi.

Zafer Partisi'nin kurucusu Ümit Özdağ, söz konusu şirketin yaptığı ankete tepki gösterdi. Tepkisini Twitter üzerinden paylaşan Özdağ, "Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sencar, anket değil siyaset mühendisliği yapıyor." dedi.

"O ittifakın kurulmasını istiyor"

Anketin sonuçlarının HDP ile İYİ Parti arasında kurulacak olası bir ortaklığa zemin hazırladığını aktaran Ümit Özdağ, duruma tepki gösterdi. Zafer Partisi'ni destekleyen kişilerin görmezden gelindiğini belirten Ümit Özdağ, Özer Sencar ile yaptığı konuşmadan bahsetti. 

Özdağ, Özer Sencar'ın İYİ Partimilletvekili olduğunu dönemde kendisine, "HDP ile yapılacak bir ittifaka karşı çıkmayın. Erdoğan'ın başka türlü gideceği yok." dediğini belirtti.

Yorumlar (0)
10
açık