Tunç Soyer'in "İzmir bayrağı" fikrini savundu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İzmir parası" ve "İzmir bayrağı" ifadeleriyle tepki çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yönelik bir linç kampanyası yürütüldüğünü söyledi. 

SİYASET 24.06.2020, 11:50 24.06.2020, 14:09
Tunç Soyer'in "İzmir bayrağı" fikrini savundu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "İzmir parası" ve "İzmir bayrağı" açıklamaları tepki çekmişti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin açıklamada bulundu. 

"İzmir markası oluşturmayı hedefliyorlar"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hükümet tarafından Cumhuriyet Halk Parti'li (CHP) belediyelere baskı uygulandığını ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e karşı linç kampanyası gerçekleştirildiğini söyledi. 

Kılıçdaroğlu, Soyer'in Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yetkilileri ile görüştüğünü ve İzmir'de turizm sektörüne nasıl hareketlilik kazandırabileceklerine ilişkin sohbet ettiklerini ve şehre nasıl daha fazla turist çekebileceklerini konuştuklarını, bu kapsamda bir İzmir markası oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. 

Soyer ne demişti?

Soyer, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yetkilileri ile yaptığı toplantıda, bir akademisyenin İzmir bayrağına ilişkin bir çalışma yürüttüğünü ifade etmişti.

1800'lü yıllarda hatta daha öncesinde İzmir'in "yeşil-beyaz" çizgili bir bayrağa sahip olduğunun öğrenildiğini anlatan Soyer, söz konusu akademisyenin bunu bir makaleye dönüştürdüğünü ancak henüz basmadığını belirtmişti.

Soyer, aklında İzmir parası çıkarma fikrinin olduğunu ve bu paraya "İzcoin" adını koyduğunu kaydederek, arkadaşlarının kendisini bu konuda uyardığını çünkü eyalet kurmak istediğinin düşünülebileceğini ve bunun İzmir'i Türkiye'den ayıracak bir çalışma olarak değerlendirilebileceğini söylediklerini aktardı. 

Yorumlar (0)
16
açık