TBMM'nin bu haftaki mesaisi belli oldu

Meclis Genel Kurulunda, Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi'ne ilişkin görüşmelere başlanacak. Plan ve Bütçe Komisyonunda önümüzdeki yılın bütçesinin görüşmeleri sürecek.

SİYASET 12.11.2023, 19:12 topcu
TBMM'nin bu haftaki mesaisi belli oldu

Haftalık faaliyetine 14 Kasım 2023 Salı günü başlayacak olan TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Genel Kurulunda, Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi görüşülecek.

Teklif doğrultusunda, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan kamu tüzel kişiliğini taşıyan Aile ve Gençlik Fonu oluşturulacak. Aile ve Gençlik Fonunun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı'ndan olmak kaydıyla beş kişiden meydana gelecek.

Aile ve Gençlik Fonu Yönetim Kurulu, kaynak aktarımı gerçekleştirilecek projeleri, aktarılacak kaynağın tutarını, harcama programlarını onaylayacak. Öte yandan, Aile ve Gençlik Fonuna dair mali veriler, en geç altışar aylık dönemler itibarıyla halkla paylaşılacak.Bütçe görüşmelerinin takvimi

Plan ve Bütçe Komisyonunda ise önümüzdeki senenin bütçesinin görüşmeleri sürecek. Komisyonda yarın (13 Kasım) Tarım ve Orman Bakanlığının, 14 Kasım 2023 Salı günü MEB'in (Milli Eğitim Bakanlığı), 15 Kasım 2023 Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığının, 16 Kasım 2023 Perşembe günü MSB'nin (Milli Savunma Bakanlığı), 17 Kasım 2023 Cuma günü ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bütçeleri masaya yatırılacak.

Salı ve çarşamba günleri ise TBMM'de grubu olan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

Yorumlar (0)