Tanju Özcan’dan yerel seçimler itirafı

CHP’de başlayan kökten değişimin ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yüzde 99 ihtimalle CHP'ye dönüş yapacağım” dedi. Özcan, ayrıca yerel seçimlerde CHP'den aday olacağını ifade etti.

SİYASET 08.11.2023, 13:58 09.11.2023, 16:53 Şeyda Gül
Tanju Özcan’dan yerel seçimler itirafı

CHP'de değişim tartışmaları yaşandığı sırada ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni parti lideri Özgür Özel'e, “Siz ne zaman dönmemi isterseniz, dönüş için dilekçemi vermeye hazırım” dediğini açıkladı. Özel’in geri dönüşümü sağlanacağını düşündüğünü belirten Özcan, “Yüzde 99 ihtimal ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönüş yapacağım” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi'ni özledim

CHP'deki değişimden dolayı mutlu olduğunu belirten Özcan, geri dönmesi için farklı bir prosedürü olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu yönetimi tarafından ihraç edildiği için Parti Meclisi'nde karar alınması gerektiğini vurgulayan Özcan, “Özgür Özel'e, 'Siz ne zaman dönmemi isterseniz, dönüş için dilekçemi vermeye hazırım' dedim. Geri dönüşümün sağlanacağını düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'ni özledim, Cumhuriyet Halk Partisi de beni. CHP’ye hızlı bir şekilde dönmem gerekiyor ve yüzde 99 ihtimal ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönüş yapacağım” şeklinde konuştu.

Çorbada bir tuzumuz oldu

Özel Özel'in kazanması için kendisine yakın gördüğü delegeler ile konuştuğunu açıklayan Özcan, yeni genel başkana delegeleri yakın markaja almakta fayda olduğunu söylediğini iletti. Cuma günü Ankara'ya giderek görüşmesi gereken delegeler ile görüştüğünü kaydeden Özcan, kafası karışık olan delegeler olduğunu ve onlara da gerekli teminatları verdiğini vurguladı. Tereddüt içinde olan birçok kişiyi ikna ettiğini düşündüğünü söyleyen Özcan, yürüyüş yaparak ve delegelerin bir kısmı ile görüşerek, çorbada bir tuzunun olduğunu kaydetti. Değişime ikna ettiklerinin altını çizen Özcan, Kılıçdaroğlu'nun ikinci tura kaldıktan sonra çekilmemesinin çok abes bir durum olduğuna dikkat çekti. Kılıçdaroğlu’nun “Sırtımdan hançerlendim, o şekilde seçime girdim” sözlerini hatırlatan Özcan, aslında arkasını dönse, hançerleyenlerin kim olduğunu göreceğini anlattı. O odada olan kişilere baktığında kimlerin kendini hançerlediğini göreceğini vurgulayan Özcan, “Cumhurbaşkanlığını kazanamayacağını halde 'Siz kazanacaksınız' diyerek onu öne itenlerin onu hançerlediğini görür. İkinci tur öncesinde 'Hayır, çekilmeyin' diyenler de aynı kişiler” değerlendirmesinde bulundu.

Artık CHP’den aday olacağım

Yerel seçimlerde CHP'den aday olacağını ifade eden Özcan, bağımsız aday olmak yerine tabii ki artık CHP'den aday olacağını belirtti. Yetkili kurulların gerekli incelemeyi yapacağını söyleyen Özcan, kendine güvendiğini ve kazanacağını bildiğini aktardı. CHP'den ihraç konumundayken hesap yapanların şimdi tekrar hesap yapması gerektiğini anlatan Özcan, “Bağımsız Tanju Özcan şunu alır, CHP şunu alır, aradan çıkar mıyız çıkmaz mıyız diyenler, bence artık o hesap kitabı bırakıp, havlu atıp, partilerinde otursun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)