Tanju Özcan, Kızılcahamam'a ulaştı: "24 saat süre veriyorum"

Bolu'dan başlattığı "Adalet ve Değişim" yürüyüşünün 6. gününde Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine ulaşan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısında bulundu. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a ortaya attığı iddiayı kanıtlaması için 24 saat süre verdiğini kaydeden Özcan, 12 Temmuz Çarşamba günü herkesi CHP Genel Merkezi'nin önüne gelmeye davet ettiğini söyledi.

SİYASET 08.07.2023, 14:40 Hakan Öksüz
Tanju Özcan, Kızılcahamam'a ulaştı: "24 saat süre veriyorum"

CHP'den ihracı istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın "Adalet ve Değişim" yürüyüşü, 6. gününde devam ediyor. Seçim yenilgisinden sorumlu tuttuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerektiğini kaydederek Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş başlatan Tanju Özcan, Kızılcahamam'a ulaştı.

Kızılcahamam'da mola veren Özcan, ilk 5 güne kıyasla daha dinamik olduklarını söyledi. İnançlarının gün geçtikçe arttığını vurgulayan Tanju Özcan, CHP Genel Merkezi'ne ulaşmaya az kaldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu'na seslendi: "O tweetlerin altındaki yorumlara bakar mısınız?"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Son 10 tweetin altındaki yorumlara bakar mısınız? İnsanlar sizin istifa etmenizi istiyor. CHP tabanı da halkın diğer kesimlerine sizi o koltukta görmek istemiyor. Hal böyleyken ve üstüne üstlük kaybetmişken o koltukta duramazsınız. Dört gün sonra genel merkeze ulaştığımızda büyük kitleler, istifa etmeniz için size çağrıda bulunacak. Lütfen gereğini yerine getirin." dedi.

Faik Öztrak'a sert çıktı: "Kanıtlamazsan şerefsizsin"

Partiden ihracı istenen Özcan'ın hedefindeki isimlerden bir de CHP Sözcüsü Faik Öztrak oldu.

Öztrak'ın basın toplantısında kendisi hakkında, "İpleri Erdoğan'ın elinde. Erdoğan, onu destekliyor." şeklinde bir açıklama yaptığını hatırlatan Özcan, "Kendisini sosyal medyadan da kınamıştım. Şimdi de 24 saat mühlet tanıyorum. Sayın Erdoğan ya da ekibinden biriyle irtibatım varsa Kızılay Meydanı'nda yakacağım kendimi. Eğer böyle bir irtibat yoksa o zaman sen şerefsizsin. Böyle iftira olmaz." ifadelerini kullandı.

"12 Temmuz Çarşamba günü herkesi oraya bekliyorum"

12 Temmuz Çarşamba günü CHP Genel Merkezi'ne ulaşacaklarını hatırlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Herkesi oraya davet ediyorum. İçeri almayacak olurlarsa biz de dışarıda protestomuzu yapacağız. Bu sadece benim değil, milyonların görüşü. Sayın Kılıçdaroğlu da bunu görecek." vurgusunu yaptı.

Yorumlar (0)