Tanju Özcan hakkında karar verildi

Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Tanju Özcan hakkında, 'CHP'den bir sene geçici çıkarma' cezası verildi.

SİYASET 26.09.2022, 19:35 Koray
Tanju Özcan hakkında karar verildi

CHP YDK, geçtiğimiz 13 Haziran'da kesin ihraç istemiyle sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın durumunu görüşmek üzere bir araya geldi.

Bahse konu toplantıda, katılanların oy birliğiyle Tanju Özcan hakkında, 'CHP'den bir sene geçici çıkarma' cezası verildi.

CHP tarafından gerçekleştirilen açıklamada, "CHP YDK, 26 Eylül 2022'de gerçekleştirdiği toplantısında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, bir sene geçici çıkarma cezası verilmesine, toplantıya katılanların oy birliğiyle karar vermiştir." denildi.

Ne olmuştu?

CHP kurallarıyla bağdaşmayan davranış ve tutumlar sebebiyle 13 Haziran 2022'de oy birliğiyle alınan MYK (Merkez Yönetim Kurulu) kararı doğrultusunda kesin ihraç istemiyle YDK'ye sevk edilen ve daha evvel yazılı savunmasını veren Özcan, geçtiğimiz 25 Temmuz'da toplanan YDK'de sözlü olarak savunma yapmıştı. Söz konusu toplantıda Özcan hakkında herhangi bir karara varılamamıştı.

Bolu Belediye Başkanı'nın durumunun, YDK'nin 22 Ağustos 2022'deki toplantısında görüşülmesi yönünde karar verilmiş, burada da karar çıkmaması üzerine, bugünkü toplantıda masaya yatırılmasına karar verilmişti.

Yorumlar (0)