Tanju Özcan CHP hakkında son kararını verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu karşısında genel başkanlığa aday olmak istediğini duyurdu.

SİYASET 07.09.2023, 09:04 Şeyda Gül
Tanju Özcan CHP hakkında son kararını verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CNN Türk’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İhraç edildiği CHP'ye geri dönmek için hukuki yollara başvurduğunun bilgisini veren Özcan, CHP lideri Kılıçdaroğlu karşısında genel başkanlığa aday olmak istediğini açıkladı. Siyasetçi açısından her doğrunun her yerde söylenmesi gerektiğini kaydeden Özcan, “Ben dedim ki tek başıma kalsam da bunun sonucunda koltuğumu kaybetsem de, başıma bir şey gelse de. Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu'nun arkasında hangi güçlerin olduğu belirsiz. Başka şeyler de gelebilir insanın başına, bu yola çıkarken bunları da düşündüm. Şimdi Sayın Muharrem İnce'nin başına ne geldi? Muharrem Bey bunu FETÖ'cüler yaptı, CHP'liler yaydı diyor. Yayan kişinin yapan kişiden haberi olur ve siz bir şey yayacaksanız onu kimin yaptığını bilirsiniz” açıklamasında bulundu.

“FETÖ'cü danışmanın var dedim” diyen Özcan, kendisine bunlardan dolayı dava açmadığını anlattı. Başka paylaştığı bir video yüzünden daha açıldığını ifade eden Özcan, “Hangi danışmanım FETÖ'cü kardeşim demedi” dedi.            

CHP, parti programı ve tüzüğü güncellemeli

CHP tabanının önüne sandık koyun en az yüzde 80'i Kemal Beyin değişmesini isteyeceğini kaydeden Özcan, adı kadar bu sonuca emin olduğunu söyledi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bir fedakârlık yapması gerektiğine dikkat çeken Özcan, 2012 yılında Kemal Bey partinin en demokratik tüzüğünü yaptığını ve sonra aynı Kılıçdaroğlu’nun kalkıp partinin en antidemokratik tüzüğünü yaptığını vurguladı. Değişimin sadece genel başkan ile sınırlı kalmaması gerektiğini savunan Özcan, “Parti programı da tüzüğü de güncellenmeli” ifadesini kullandı.

Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu karşılıklı olursa, Kemal bey kazanır

Özgür Bey ile geçen gün konuştuğunu vurgulayan Özcan, “Özgür Bey gerçekten aday mısın? dedim. 'Gerçekten adayım' dedi. Kemal Bey'den ne farkın olduğunu anlatman lazım dedim. Yıllardır birlikte yol yürüyorsun, en yakınında olanlardan birisi. 'Seni Kemal Bey'den ayıran ne?' dedim. 'Bu geniş bir konu fırsat olduğunda oturup konuşalım.' dedi. Eğer Özgür ve Kemal Bey karşılıklı olursa, Kemal Bey kazanır” şeklinde konuştu.

İmamoğlu, İYİ Parti ve HDP'nin desteği ile kazanmıştı

İmamoğlu’nun neyin değişmesi gerektiğine karar veremediğini dile getiren Özcan, kendisinin Ekrem Bey ile özel bir dostluğu olmadığı bilgisini verdi. İmamoğlu'na da giderek “halk sizi umut olarak görüyor” dediğini anlatan Özcan, “Siz benim babamın oğlu değilsiniz. Ben yürüyüş yapacağım dedim, çok fazla bir yorum yapmadı. Daha sonra geri adım attığını gördüm ve bir açıklama yapmadığı için her gün kamuoyu desteği eridi. İstanbul'da kazanma şansı olmadığını görüyorum. İYİ Parti ve HDP'nin desteği ile kazanmıştı ve birinin bile desteği olmasa kazanamaz” dedi.

6'lı masa yanlıştı

“Keşke kazansaydı da beni atsaydı. Ben o zaman dava bile açmazdım” diyen Özcan, 6’lı masanın tamamen yanlış olduğunu savundu. Özcan, “Siz Davutoğlu'nu alarak karşı mahalleden oy alabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Sayın Babacan ve Sayın Davutoğlu bize eksi oy olarak geri döndüler” ifadelerini kullandı.        

Yorumlar (0)