SP: Hükümetin kararlılığını destekleriz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekat ile ilgili olarak, "Hükümetin bu noktada gösterdiği kararlılığı elbette destekleriz" ifadelerini kullandı.

SİYASET 09.10.2019, 14:15
SP: Hükümetin kararlılığını destekleriz

Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekata ilişkin konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Hükümetin bu noktada gösterdiği kararlılığı elbette destekleriz." diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat'taki eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin kararı yorumlayarak, "Türkiye Büyük Millet Meclisi, silahlı kuvvetlerimizin yurt dışına gönderilmesi konusunda kendisine daha önceden verilen yetkiyi uzatma kararı aldı. Elbette biz ülkemiz için tehlike arz eden durumlarda bu tip kararları almaya, yeri geldiği zaman askerimizi sevk etmeye de kararlıyız. Hükümetin bu noktada gösterdiği kararlılığı elbette destekleriz." şeklinde konuştu.

Temel Karamollaoğlu, elektrik, köprü ve otoyollara yapılan zamlara da vurgu yaparak, "Zamlar herhalde eskiyi aratacak kadar ihtişamlı oldu. Ekonomi böyle giderse bundan sonra daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalacağız." dedi.

Karamollaoğlu, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlerin geçtiğimiz günlerde Ankara'da yapacağı toplantının iptal edilmesine ilişkin de, "Kendilerine verilen toplantı hakkını kullanarak bir yerde problemlerini görüşmeye ve seslerini de hükümete duyurmak istiyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarına ilişkin bir soru üzerine ise şöyle konuştu:
"Bu bir defa terbiyesizlik, saygısızlık ve küstahlık ama bu Trump'ın adeta kimliği haline geldiği için bunları saymaya gerek yok."

Yorumlar (0)
13
açık