Soylu'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tüm belediye başkanlarımız dinleniyor, onlar için özel masalar oluşturuluyor." iddiaları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

SİYASET 30.12.2021, 01:30 Koray
Soylu'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanı Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Tüm belediye başkanlarımız dinleniyor, onlar için özel masalar oluşturuluyor." iddialarına dair sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. 

Bakan Soylu, "Kılıçdaroğlu, HDP'yle kol kola girip eş başkanlarıyla fotoğraf çektirince, hem suyundan hem huyundan kapmış. Aynı şeyleri her sene aralık ayında değiştirerek yineleyen Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa gidiyoruz ve suç duyurusunda bulunuyoruz." sözlerini sarf etti.

"Güvenlik birimlerimizin mücadelesine sekte vurulması amaçlanıyor"

"Bu tür iddialarla güvenlik birimlerinin mücadelesine sekte vurulmak isteniyor. Tüm bunlara karşın güvenlik birimlerinin mücadelesi hukuksal çerçevede kararlılıkla sürecek." diyen Soylu, şöyle devam etti:

"İletişimin tespit edilmesine ilişkin her türlü çalışma yetkili hakim kararları çerçevesinde, BTK'nın nezaretinde yapılmakta olup, bu hususla ilgili görev icra eden güvenlik birimlerimize yönelik bir denetim mekanizması yoktur. Tüm bunlar açık bir şekilde bilinmesine karşın halkı yanıltıcı bir şekilde, hiçbir belge ve bilgiye dayanmayan, tümüyle siyasi algı oluşturmaya ve güvenlik birimlerimizi zan altında bırakmaya, morallerini düşürmeye yönelik bu tarz açıklamalar siyaset ve devlet ciddiyetiyle bağdaşmıyor. İddiasıyla ilgili olarak varsa belge ve bilgileriyle savcılığa başvuru yapmak yerine mütemadi ve ısrarlı bir şekilde, halkın devletine olan güvenine zarar vermeye, devletin itibarını zedelemeye, güvenlik birimlerinin mücadele hevesini kırmaya yönelik bu tarz iftiralara karşı İçişleri Bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır."

Yorumlar (0)
-4
parçalı az bulutlu