Özgür Özel'in hakaretine suç duyurusu!

İBB'de işten çıkarılan işçiler hakkında "bankamatik memuru asalaklar" ifadesini kullanan ve mefhumu muhalifinden "namussuz" diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

SİYASET 20.02.2020, 14:12
Özgür Özel'in hakaretine suç duyurusu!

İBB'den (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) çıkarılan işçiler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında "hakaret" ve "iftira" suçlarından dava açılması talebiyle suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne gelen işçiler, burada şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından grup adına basın açıklaması metnini okuyan Umut Aydoğan, 178 gün önce tek bir mesajla işten çıkarıldıklarını ifade ederek, işlerine geri dönmek için mücadele verdiklerini kaydetti.

Bu mücadele sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde kurulan araştırma komisyonunun haksız yere işten çıkarıldıklarını kamuoyuna belgelerle sunulduğunu söyleyen Umut Aydoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in hakaretiyle ilgili şunları söyledi:

"CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada, 'Gerek İstanbul'da gerek Ankara'da ve diğer AK Parti'den aldığımız belediyelerde personel çıkış yeri var mıdır? Vardır. Bankamatik memuru olan bütün asalakları kovduk ama namusu ile çalışan AK Parti'li olmuş MHP'li olmuş personele siyasi tercihinden ötürü asla ve asla bir işten çıkarma olmamıştır.' tarzında saygısızca hakaret ederek açıklama yapmıştır.

Çalıştığımız süre zarfındaki giriş çıkıştaki imzalarımız ve çalışırkenki kamera kayıtları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki komisyon araştırması sırasında bunu ortaya çıkarmıştır. Özgür Özel haddini aşarak, Türk milletinin bir ferdi olan biz işçilere, emekçilere 'asalak' diyerek hakaret etmiş, üstüne (mefhumu muhalifinden) namusumuza dil uzatmıştır. Buradan kendisine sesleniyoruz. Bulunduğunuz makamı hatırlayıp milletin vekili olduğunuzu anlayın. Vekili olduğunuz bu millete, sizler hakaret edip iftirada bulunamazsınız.''

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sundu. Dilekçede, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında "iftira" ve "hakaret" suçlarından dava açılması isteniyor.

Yorumlar (0)
15
açık