Özgür Özel: "Devlet Bey, Türkiye İttifakı'na katılabilir!"

MHP lideri Bahçeli, AK Parti ile CHP arasındaki normalleşme görüşmelerinden "geniş tabanlı bir ittifakın" doğabileceğini belirtmişti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bahçeli'nin açıklamasını yorumladı.

SİYASET 20.06.2024, 15:24 Hakan Öksüz
Özgür Özel: "Devlet Bey, Türkiye İttifakı'na katılabilir!"

Siyasetteki normalleşme süreci, AK Parti ile CHP'yi yakınlaştırdı. Cumhur İttifakı'nın ortaklarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yakınlaşmadan geniş tabanlı bir ittifakın doğabileceğini söyledi. Gerginlik ortamının yatışmasının ülkenin hayrına olduğunu belirten Bahçeli, normalleşme görüşmelerinin son derece olağan olduğunu belirtti.

Bahçeli'ye ittifak yanıtı

Bahçeli'nin "geniş tabanlı ittifak kurulabilir" açıklamasına CHP'den yanıt geldi. Bir televizyon kanalına konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Devlet Bey, Cumhur İttifakı'ndan ayrılıp da Türkiye İttifakı'na katılabilir. Bizim için sorun olmaz. Zaten renklerimiz kırmızı beyaz. Filenin Sultanları kazandığında göndere çekilen Türk bayrağından duygulanan herkes bizim ittifakımızda. Başka koşulumuz yok." ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu'nun "değişim" açıklaması

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra "değişim" tartışmasını başlattığını hatırlatan CHP lideri Özel, "Partide bir değişim olması gerektiği açıktı. Zira herkesin üzerinde bir duygusal travma vardı. Ekrem İmamoğlu, bu düşünceyi kamuya açık şekilde açıklayan kişi oldu." dedi.

Yorumlar (0)