Osman Gökçek'ten CHP'li Başarır'ı kızdıran 'Mezitli' sözleri

AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Osman Gökçek, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

SİYASET 04.07.2024, 23:50 05.07.2024, 17:45 Şeyda Gül
Osman Gökçek'ten CHP'li Başarır'ı kızdıran 'Mezitli' sözleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 28'inci Dönem İkinci Yasama Yılı'nın 99'uncu Birleşimi bugün icra edildi. TBMM'de konuşma yapan AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'ın Mersin Mezitli'deki 'akçeli işlerini' gündeme getirerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Görüşmeler sırasında söz alan AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'ın Mersin Mezitli'deki 'akçeli işlerini' gündeme getirdi. Başarır'ın özel kaleminin ilçedeki rant işlerine baktığını belirten Gökçek, Mezitli konusuyla Ali Mahir Başarır’ın u aralar çok ilgilendiğini ve kendi danışmanını oraya özel kalemi olarak gönderdiğini söyledi. Oranın bütün rant işlerine baktığı için önce bu konulara bir cevap vermesi gerektiğini ifade eden Gökçek, “En Mezitli’deki Belediye Başkanına istediğin gibi sözünü geçirirsin. Arkadaşlarım bir araştırsınlar bu meseleyi, işin içinde hangi alavereler dalavereler var. Bu arada hangi kat artışlarını verdiniz, Mersin’den bu işe hangi onaylar verilecek. Cumhuriyet Halk Partisinin kıymetli milletvekillerinden de seninle ilgili bu konuyu bir araştırmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

180 milyar TL İstanbul Büyükşehir Belediyesini borçlandırdınız

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yaşananlara ilişkin de konuşan Gökçek, Özgür Karabat’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 15 tane ihaleyi aynı firmanın aldığı konusunda da çıkın burada bir cevap vermeleri gerektiğini kaydetti. “Suya “Bedava.” dediniz seçimlerde, suya zam yaptınız; ulaşıma “Bedava.” dediniz, ulaşıma zam yaptınız. Öğrencilere ‘Ya, bütün öğrenciler, merak etmeyin, bütün öğrenciler bedava binecek otobüslere’ dediniz, ona zam yaptınız” diyen Gökçek, üstüne 180 milyar TL İstanbul Büyükşehir Belediyesini borçlandırdıklarını dile getirdi. Hiç bu konulardan çıkıp burada bahsetmediklerini anlatan Gökçek, “Özgür Karabat beyefendinin mali müşavirliğini yaptığı firma bu kadar ihale almasına rağmen İstanbul Belediyesinin otobüsleri 158.657 defa arızalandı” değerlendirmesinde bulundu.

CHP'li Başarır, Gökçek'e hakaret etti

Gökçek'in sözleri üzerine hakaret eden Başarır, TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ uyarıda bulundu.

Çoban olsan sürünü kurt kapar

Yeniden söz alan Gökçek, “Yani benim kanaatimce sen ağa olsan köyü satarsın. Irgat olsan gölgede yatarsın. Çoban olsan sürünü kurt kapar, bekçi olsan hırsızlar bayram yapar. Sen böyle bir adamsın. Şimdi, bak, ben sana şunu söylüyorum. Diyorum ki: Mesela şu anda hemen sana söylüyorum. Mezitli Belediye Başkanlığıyla alakalı oradaki rant işlerine baktığını bütün oradaki, bölgedeki insanlar biliyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)