"Onlar acımadılar, biz de acımayacağız"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "15 Temmuz'da bize acımadılar, biz de onlara adalet içinde acımayacağız. FETÖ'nün kripto damarı, geride kalan kalıntıları nereye kadar uzanıyorsa uzansın, kesilip atılmalıdır." dedi.

SİYASET 14.07.2019, 14:43 14.07.2019, 14:49 Banu Fırıncılar
"Onlar acımadılar, biz de acımayacağız"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimlerin ardından sürdürdüğü yurt içi gezileri kapsamında bu defa Kastamonu'da vatandaşlara hitap etti. 

Bahçeli'nin açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"FETÖ ile mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir"

MHP lideri Bahçeli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Bundan 3 yıl önce, TSK içine yuvalanan terörist kadro millete ve devlete silah doğrultmuş, ülkeyi gözyaşına boğmuştur. Amaç 15 Temmuz'da Türkiye'yi içten yıkmak, iç savaş çıkarmak ve ülkeyi bölüp, paylaşmaktı. O gün çok farklı yerlere alçakça ve şerefsizce saldırdılar. 15 Temmuz'da Türk ve Türkiye-İslam düşmanları sırayı girip, üzerimize geldiler ancak yanlış hesap kahraman Türk Milleti'nden döndü. Emelleri, yerin dibine gömüldü. 15 Temmuz'da Türk milletinden intikam alınmak istendi." dedi.

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'ne zehirli hançer saplandı. Ancak milli irade ayaklandı. İhanet, imanı geçemedi. Bir dolarlık ederi olan namussuzlar kaçacak ve saklanacak delik aradılar, yine de kurtulamadılar. FETÖ ile mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir. Bu konuda ihmal, hoşgörü olamaz. Elbette mücadele hukuk ve adaletle yapılmalıdır. Sağlam veriler, sağlıklı dayanaklar ve hukuki sınırlar çerçevesinde tespit edilen kim varsa haklarında gereken adli işlemler yapılmalıdır. 15 Temmuz'da bize acımadılar, biz de onlara adalet içinde acımayacağız. FETÖ'nün kripto damarı, geride kalan kalıntıları nereye kadar uzanıyorsa uzansın, kesilip atılmalıdır."

"Eski sisteme dönelim diyenlerin FETÖ ile irtibatları vardır"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmalarına değinen Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemizin gelecek umududur. Eski sisteme dönelim diyenlerin FETÖ ile irtibatları vardır. Eski sistemden medet umanların PKK'ya diyet borçları bulunmaktadır. Bunlar ikiyüzlüdür. Kalpleri mühürlüdür. Zihniyetleri haciz altındadır. CHP Genel Başkanı'nın bir yanda Amerika tipi başkanlık sistemini önerip, diğer yanda parlamenter sisteme vurgu yapması kurnazlıktır, kumpastır, tuzaktır. Eski sistem darbelere kucak açmadı mı? Eski sistem ekonomik krizlere, sert kutuplaşmalara kapı aralamadı mı? Hangi dönem huzur gördük? Koalisyon tartışmaları ülkemizin gelecek ümitlerini tahrip etmedi mi? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini karalamaya tevessül edenler, gerilim dilinden nemalanan art niyetli oluşumlardır." diye konuştu.

"Zillet korosu, yeni hükümet sistemine boyun eğdiremeyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi henüz bir yılını yeni doldurmuştur. Her sistemde olduğu gibi aksayan yönleri olabilecektir. Bu da gayet normaldir. Önemli olan dürüst bir vicdan eşliğinde yeni sistemin daha etkin olması için yapılması gereken her neyse onu gündeme almaktır." ifadelerini kullanan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin geliştirilmesine destek vereceğiz. Küresel dayatmaları elinin tersiyle iten bir Türkiye'den memnun olmayanlara karşı biriz, beraberiz, birlikte güçlü Türkiye'yiz." dedi. 

Yorumlar (0)
açık