Muharrem İnce'den CHP yorumu: "Bu iş bitti!"

Küskün partililere seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, "Baba ocağına dönün" çağrısı hakkında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den açıklama geldi. 14 Mayıs'taki seçimde yaptığı bir teklifin kabul edilmediğini söyleyen İnce, CHP'ye katılma düşüncesi olup olmadığını açıkladı. İnce, CHP'nin yerel seçimdeki şansını da değerlendirdi.

SİYASET 18.11.2023, 11:21 18.11.2023, 17:44 Hakan Öksüz
Muharrem İnce'den CHP yorumu: "Bu iş bitti!"

CHP'de 4-5 Kasım'da yapılan kurultay, partinin 14 yıllık lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu kaybetmesine neden oldu. CHP'de genel başkanlık koltuğuna oturan Özgür Özel, Meclis kürsüsünden küskün CHP'lilere seslendi. "Burası baba evi. Tapusu bende de değil, Kemal Bey'de de değil. Gelin beraber güçlenelim." diyen Özel'in çağrısına Memleket Partisi lideri Muharrem ince'den gelecek yanıt merakla bekleniyordu.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Muharrem İnce, CHP ile ilgili açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu döneminde CHP'den kopan İnce, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen genel seçimlerde yaptığı önerisini hatırlattı.

Muharrem İnce'den 14 Mayıs hatırlatması: "Teklifi kabul etmediler"

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu'na bir teklifte bulunduğunu söyleyen Memleket Partisi lideri İnce, "Onlar 7 cumhurbaşkanı yardımcısının olacağını söylüyordu. Böyle bir sistemin, vatandaşlara güven vermeyeceğini söyledim. Tek cumhurbaşkanı yardımcısının İYİ Parti lideri Meral Akşener olması önerisinde bulundum. Bu olursa destek vereceğimi de belirttim ama kabul etmediler. Orada büyük hata yapıldı." dedi.

"CHP'ye katılma düşüncem yok"

CHP'ye katılmak gib bir düşüncenin, aklının ucundan bile geçmediğini belirten İnce, "Üstelik böyle bir teklif de yok. Memleket Partisi'nin başındayım zaten. Yetkili kurullarımızla bütün kararları alıyoruz. Yerel seçimde uygulayacağımız politikayı bu pazar günü ele alacağız." ifadelerini kullandı.

"CHP'nin kazanma olasılığı 2019'a kıyasla daha düşük"

CHP'nin yerel seçimlerdeki şansını değerlendiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "2019'da CHP, büyükşehirleri aldı. Şimdiki seçimde kazanma ihtimali daha zor. Her ne kadar 2019'a kıyasla ekonomi daha kötü olsa da bugün CHP'nin kazanma olasılığı daha düşük. Çünkü iktidar, ezici bir psikolojik üstünlük kurdu. Parlamento çoğunluğu onlarda. Cumhurbaşkanlığını da kazandılar." dedi.

Yorumlar (0)