Muharrem İnce'den çarpıcı sözler: "1 milyon kişi o gece CHP'yi yakardı"

CHP'den ayrılarak Memleket Partisi'ni kuran ve partinin genel başkanı olan Muharrem İnce, katıldığı bir YouTube programında "CHP'den neden ayrıldınız?" şeklindeki soruya, "Atatürk'e 'Dersim Katliamcısı' dersen CHP'den ayrılırım" şeklinde cevap verdi. Öte yandan seçim gecesinde yaşananlarla ilgili de konuşan İnce, "Ben CHP genel merkezine gitseydim o gece, 'arkadaşlar, sistemleri çöktü, bana veri veremiyorlar şeklinde ağlasaydım, 1 milyon kişi CHP'yi yakardı, camlarını kırarlardı." şeklinde konuştu.

SİYASET 03.09.2022, 09:41 Ömer Aksan
Muharrem İnce'den çarpıcı sözler: "1 milyon kişi o gece CHP'yi yakardı"

Bir youtube programına katılan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, seyircilerin sorularını cevapladı.

"Ben de duygulanıyorum"

Seyircilerin sorularıyla başlayan programda bir katılımcı, "Ben gözünüzün içine bakarak konuşmak için geldim" diyerek Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmasına, "Ben evimden ayrılıp başka partiye nasıl giderim?" şeklinde tepki gösterdi. İnce, seyirciye verdiği yanıtı sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

İnce'nin cevabı şu şekilde:

"Senin gibi ben de duygulanıyorum. CHP'nin yanından geçerken artık o tarafa bakmıyorum. Çünkü bir gün oradan geçiyorduk, genel merkezi göstererek eşime dedim ki, 'bu apartmanda bir dairemiz var gibi hissediyorum' dedim. CHP sevgimi bildikleri için bana bu kumpasları, planları kurdular. Ben CHP genel merkezine gitseydim o gece, 'arkadaşlar, sistemleri çöktü, bana veri veremiyorlar şeklinde ağlasaydım, 1 milyon kişi CHP'yi yakardı, camlarını kırarlardı. Fakat benim CHP sevgimi bildikleri için yapamayacağımı biliyorlardı. Ben de kendimi yakmak uğruna bunu yapamadım." 

"Atatürk gelse CHP'ye genel başkan yapamazsınız"

CHP'den ayrılma sebeplerini de açıklayan İnce sözlerini şöyle tamamladı:

"Atatürk gelse genel başkan yapamazsınız. Tribünde 20 bin kişi, 'İnce başkan' diye alkışlıyor. Cumhurbaşkanı adayı oluyorum. Bana Türkiye'yi veriyorlar ama partiyi vermiyorlar. Kurultay'da salon ayakta. 'Tamam, aldık' diyorum. Sandığa gidiyorsun, yeniliyorsun. Atatürk gelse kaybeder, kazanamaz. Baktım ki olmayacak. Libya teskeresine hayır diyen CHP'de olmayacağım. 'Azerbaycan'a ne yazık ki yardım ettik' diyen bir milletvekili vardı. Ben burada yer almam arkadaşım. Atatürk'e 'Dersim Katliamcısı' dersen CHP'den ayrılırım ben de."

Yorumlar (0)
18
açık