MHP’de istifa depremi

Kayseri vekili Mustafa Baki Ersoy, MHP'den istifa ettiğini duyurdu. Ersoy'un istifa etmesiyle birlikte MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 47'ye indi.

SİYASET 16.04.2022, 18:22 17.04.2022, 10:08 Koray
MHP’de istifa depremi

MHP Kayseri Milletvekili Ersoy, partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

"MHP'ye zarar vermek istemiyorum"

Ersoy, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey'e ve davama şu ana dek olduğu gibi bundan böyle de sadık ve bağlı kalacağım. Disipline sevkime ilişkin kamuoyunda gerçekleştirilen istismar edici tartışmaların MHP'ye ve davama zarar verme olasılığını bertaraf etmek maksadıyla partimden istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ersoy'un istifa etmesiyle birlikte MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 47'ye indi, bağımsız vekil sayısı ise 8'e yükseldi.
 

Disipline sevk edilmişti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, "Mustafa Baki Ersoy, gazetecilere yaptığı MHP siyasetine aykırı açıklamaları sebebiyle parti tüzüğümüzün disipline ilişkin hükümlerini uygulamak üzere disiplin kuruluna tedbirli olarak sevk edilmiştir." ifadelerini kullanmıştı.


(Yalçın)

Mustafa Baki Ersoy ne demişti?

Ekonomiye ve enflasyon rakamlarına dair yerel bir televizyon kanalına konuşan Ersoy, yurttaşın enflasyondan inanılmaz bir seviyede dert yandığını kaydederek, şu sözleri sarf etmişti:

“Duyurulan rakamların üstünde enflasyon oranları mevcut. Zamlar bu halkın belini büküyor. İşte bunlar gerçek. Bunları görmezden gelemeyiz. Tüm bunları konuşmamız lazım. Bunları yok saymamız mümkün değil. Bir şeyi yok saydığınızda o şey ortadan kaybolmuyor ve sonuç olarak da bu tepkiyi getiriyor."

Yorumlar (0)
19
açık