MHP lideri Bahçeli zehir zemberek konuştu: Bizim için AB bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Bizim için AB bitmiştir. AB ile doğmadık, AB ile ölmeyiz” dedi.

SİYASET 19.09.2023, 15:33 19.09.2023, 17:17 Şeyda Gül
MHP lideri Bahçeli zehir zemberek konuştu: Bizim için AB bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da MYK toplantısının ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet'in yeni yüzyılını omuzlayacak ekibimizle gücümüze güç katacağına inandığını ifade eden MHP lideri Bahçeli, 14. Olağan Kurultayın 17 Mart 2024 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Yerel seçimlere heyecanla hazırlanıyoruz

14 ve 28 Mayıs tarihlerinde tezahür etmiş millet iradesinin aynısı ile 31 Mart 2024 tarihinde yerel yönetimlere yansımasını yerel yönetimlere düşen gölgenin kaldırılmasını amaçladıklarını belirten Bahçeli, yerel seçimlere heyecanla hazırlandıklarını söyledi. Zillet tortularının kazıtılmasını amaçladıklarının altını çizen Bahçeli, Türkiye'nin zaman kaybetmeye, oyalanmaya tahammülü olmadığını vurguladı. “Türkiye oyun kurucu vasfıyla bu şartlar altında ben de varım diyerek varlığını ibra ve ifşa etmektedir” ifadelerini kullanan Bahçeli, MHP olarak ne yaptıklarını bildiğini dile getirdi. Cumhur ittifakı olarak yeni projelerle güçlerine güç katacaklarına inandıklarını belirten Bahçeli, “MHP başında sonunda önünde arkasında milletin olmadığı hiçbir irtibat ağının bugüne kadar yanında olmamış bundan sonra da olması düşünülemez” dedi.

MHP’nin kurultay tarihi belli oldu

“Cumhuriyet'in yeni yüzyılını omuzlayacak ekibimizle gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz” diyen MHP lideri Bahçeli, 14. Olağan Büyük Kurultayı 17 Mart 2024 tarihinde gerçekleştireceklerini duyurdu. MYK'da olağan kurultay ve seçim takvimleri de ele aldıklarını kaydeden Bahçeli, siyasetteki maksatlarının gök kubbede hoş bir sada bırakmak olduğunu söyledi. Hizmet edenin himmet göreceğini de gayet iyi bilmekte olduğunu dile getiren Bahçeli, MHP olarak ne yaptıklarını bildiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu'na 'Gazi' tepkisi

“Gazilerimizin ağırlaşan mağduriyetleri derhal çözülmelidir” ifadelerini kullanan Bahçeli, çözümün adresinin ise TBMM olduğunu vurguladı. Şehit ve gazilerimize layık olabilmek için ne gerekiyorsa yapacağımızı tekraren ifade ettiğini kaydeden Bahçeli, “Bütün gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TBMM gazi bir meclistir aksini iddia eden Kılıçdaroğlu’nun gafil ve art niyetli olduğunu savunan MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun hırsının aklının önüne geçtiğini söyledi. “Bu zat akıl tutulmasına hapsolmuşken makulden ve milli değerlerden uzaklaşmıştır” diyen Bahçeli, kimin hangi adayla seçime katılacağıyla ilgilenmediklerini vurguladı.

AB bizim için bitmiştir

“AB ile ilişkilerimiz bugüne kadar bir türlü istikrar kazanamamıştır” ifadelerini kullanan Bahçeli, bir aldatma ve oyalama sürecinin hep canlılığını koruduğunu söyledi. Avrupa Birliğinin müzakere defteri, açılmamak üzere mutlaka kapatılması gerektiğini dile getiren Bahçeli, “Bizim için AB bitmiştir. AB ile doğmadık, AB ile ölmeyiz” ifadelerini kullandı.

AB samimi ve dürüst değil

AB'nin Türkiye'yi üye almak gibi bir hedefi olmadığına dikkat çeken Bahçeli, AB’nin samimi ve dürüst olmadığını vurguladı. “Bizim için Avrupa Birliği bitmiştir” diyen Bahçeli, 60 yıl kaybedildiğini ve bir 60 yıl daha kaybedemeyeceklerinin altını çizdi. Türkiye çevresinde dost kuşağı oluşturmaya mahir ve muktedir olduğunu kaydeden Bahçeli, “NATO’ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir. Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır” dedi.

Yorumlar (0)