MHP'li Yalçın: CHP, kendi ayağına kurşun sıkmaktadır

CHP’nin korku ve vehimlerinin esiri olduğunu söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, “Özgür Özel, CHP’nin başında sakil ve eğreti durmaktadır. Bu gidişle Özgür Efendi, gemisini batıran kaptan olacaktır” dedi.

SİYASET 20.06.2024, 17:09 21.06.2024, 14:05 Buse Önder
MHP'li Yalçın: CHP, kendi ayağına kurşun sıkmaktadır

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklama ile CHP’yi eleştirdi. Dümene Özgür Özel’in geçtiği CHP gemisi yerel seçimlerden beri ‘El Nino’ misali bir siyaset kasırgasının altına girdiğini ifade eden Yalçın, CHP’nin politika ummanında oradan oraya sürüklenmekte, boyundan büyük dalgalarla boğuşmakta olduğunu belirtti. “Telaşları her hallerinden okunan acemi kaptan ve bilgisiz tayfalar, kaygı ve korkularına yenildikleri için, gemiyi kurtaracak tedbirler yerine yanlış adımlar atmaktadır. CHP yönetimi, ne yapacağını bilmeden hem kendi camiasına hem de topluma büyük bir endişe, dehşet ve vehim havası yaymaktadır” diyen Yalçın, yandaş basının da sahilden attığı çığlıklarla, CHP’yi yönetenlerin karmaşık hislerini kamçılayıp kaşıyarak psikolojik olumsuzlukları büsbütün artırmakta olduğunu vurguladı. CHP’nin korku ve vehimlerinin esiri olduğunu belirten Yalçın, “Özgür Özel, CHP’nin başında sakil ve eğreti durmaktadır. Bu gidişle Özgür Efendi, gemisini batıran kaptan olacaktır” şeklinde konuştu.

Teröristlerin ve bölücülerin haklarını savunan parti haline geldi

CHP'nin Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan çıktığını ve DEM Parti ile iş birliği yaptığını söyleyen Yalçın, CHP’nin milletin çıkarlarını değil, teröristlerin ve bölücülerin sözde haklarını savunan bir parti haline geldiğini dile getirdi. Özgür Özel'in CHP'sinin şehitlerimizin yakınlarına, Diyarbakır annelerine değil; şer cephesindeki Demirtaş'a, Kavala'ya, FETÖ'cülere servis yaptığını vurgulayan Yalçın, koca CHP’nin ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlerin avukatlığını yapma derekesine indirildiğini söyledi. Atatürk'ün kuruluş temeline Türk milliyetçiliğini harç olarak koyduğu CHP, 'azınlık ırkçılığı', 'etnik milliyetçilik', 'mikromilliyetçilik' yapan, terör örgütü acentesi bir partinin yol arkadaşı konumuna getirildiğini kaydeden Yalçın, “Bu durum, CHP'nin akıbeti için kıyamet alameti gibidir” ifadelerini kullandı.

CHP, kendi ayağına kurşun sıkmaktadır

CHP yönetiminin yerel seçimler sonrası iktidar rüyasından bir türlü uyanamadığını ifade eden Yalçın, yerel seçim rüzgarının verdiği regülatörsüz voltajın CHP'nin devrelerini yaktığını ifade etti. Normalleşme adı altında sergilenen anormalliklerin CHP'nin pençesinde düştüğü siyasi anomalinin tezahürü olduğunu anlatan Yalçın, CHP'yi çaptan düşüren anomali; MHP korkusunu, MHP endişesini ve vehmini de beslemekte olduğunu belirtti. CHP yandaşı solcu medyanın da partinin güdümünde, etkisinde olduğunu anlatan Yalçın, körle yatan şaşı kalkar misali CHP yönetimiyle aynı refleksleri gösteren solcu basın da MHP ile yatıp MHP ile kalkmakta olduğunu savundu. “Şimdi de eski fotoğraflar üzerinden bir 'silah' polemiği başlatılmıştır. MHP; CHP ve yandaş basın tarafından hem normalleşmeye karşı gibi gösterilmekte hem de anormal bir MHP korkusu ve vehmi körüklenmektedir” diyen Yalçın, esasen CHP açısından normalleşmenin ne demek olduğunu tarif eden de bilen de olmadığını kaydetti. Normalleşmenin mevhum, temelsiz ve soysuz bir kavram olarak dillere dolandığını aktaran Yalçın, bu yolla MHP’yi yıpratacağını sanan CHP’nin aslında kendi ayağına kurşun sıkmakta olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)