MHP'de aday adaylığı başvuruları bugün başladı

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren MHP’de aday adaylığı başvuruları bugün başladı. Müracaat için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği kaydedilirken, aday belirleme sürecinde toplumda karşılığı olan isimlere öncelik verileceği öğrenildi.

SİYASET 13.11.2023, 11:29 14.11.2023, 17:48 Şeyda Gül
MHP'de aday adaylığı başvuruları bugün başladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nde yerel seçimler için hazırlıklar hız kesmeden devam ederken aday adaylığı başvuruları bugün başlıyor. Aday adayları 15 Aralık Cuma gününe kadar başvurularını iletebilecekler.

Başvurular için ücret alınmayacak

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, teşkilatlara genelge gönderildiğini vurguladı. Buna göre başvurular için herhangi bir ücret alınmayacağını kaydeden Yıldız, belediye başkanı adayı olmak isteyenlerin doğrudan MHP Genel Merkezi'ne müracaatta bulunabileceğini aktardı.

İl genel meclisi ile belediye meclisi üyelikleri için başvurular teşkilatlara yapılabileceği vurguladı.

Toplumda karşılığı olan adaylarla seçime girilecek

MHP'de adayların belirlenmesi sürecinde 14 ve 28 Mayıs seçimi sonuçlarına bakılacak ve belli kriterler göz önünde bulundurulacak. Buna göre, toplumda karşılığı olan halk tarafından sevilen kişilerle seçimlere girilecek.

Yorumlar (0)