Kılıçdaroğlu'ndan 'değişim' mesajı

CHP'nin halkın hakimiyetini ve özgürlüğünü ortadan kaldırmak isteyen her kuruma ve herkese karşı devrimci bir ruhla dikilmeyi bir ilke edindiğinin altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu temel ilkeye göre parti içi tartışmalardan da çekinmemiş, tam aksine parti içi tartışmaları yenilenmenin bir aracı olarak kabul etmiştir." dedi.

SİYASET 10.09.2023, 01:09 11.09.2023, 09:06 topcu
Kılıçdaroğlu'ndan 'değişim' mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin 100'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Anıtpark'ta gerçekleştirilen '100'üncü Yıl Buluşması' adlı programda konuştu."Tartışmalar partimizi büyütüyor"

CHP'nin halkın hakimiyetini ve özgürlüğünü ortadan kaldırmak isteyen her kuruma ve herkese karşı devrimci bir ruhla dikilmeyi bir ilke edindiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, şu yorumda bulundu:

"Bu temel ilkeye göre parti içi tartışmalardan da çekinmemiş, tam aksine parti içi tartışmaları yenilenmenin bir aracı olarak kabul etmiştir. CHP'lilerden her biri etik ilkelere bağlı kalınarak gerçekleştirilen bütün tartışmaları, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlayan ve Türkiye'nin kalıcı olarak demokratikleşmesi amacını taşıyan devrimci mücadelemizde bir katkı olarak niteler. Bu doğrultuda, yüzyıllık tarihimiz süresince yaşadığımız bütün tartışmalar, güçlü ve yeni başlangıçlarımız için bir liman görevi görmüştür. Her bir tartışma partimizi kuvvetlendiren, büyüten neticeler doğurmuştur."CHP devrimlerin öncüsüdür"

Bize göre CHP'lilerin bugün için en kritik görevi, bu vakte değin buluşamadıklarımızla da buluşarak ilerleyen döneme emin adımlarla yürümektir. CHP, ülkemizin bağımsızlık savaşının ve onun devamındaki devrimlerin öncüsüdür. Partimizin tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihiyle özdeştir."

Yorumlar (0)