"Kılıçdaroğlu kumpas arıyorsa aynanın karşısına geçip baksın"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Beştepe'ye giden CHP'li" iddialarına yönelik tartışmalara ilişkin, "Türkiye’de siyasi bir skandal varmış gibi dünyaya jurnallemek rezalettir. Kılıçdaroğlu kumpas arıyorsa aynanın karşısına geçip kendisine bakmalıdır." ifadelerini kullandı.

SİYASET 27.11.2019, 09:12
"Kılıçdaroğlu kumpas arıyorsa aynanın karşısına geçip baksın"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’de bir araya geldiği ve Erdoğan’ın bu isme "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir... Ben de yardımcı olurum." dediği iddialarına yönelik tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP lideri, Türkgün Gazetesine verdiği mülakatta, "Yeni partilerin kurulma aşamasında, siyasetteki arayışların hızlandığı bir dönemde yaşananların tesadüf olmadığı kanaatindeyim. Kılıçdaroğlu bir projeyle geldi, başka bir projeyle de gideceği gözüküyor. Beştepe’de görüşme yalanına Sayın Cumhurbaşkanı’nın alet edilmesi de ayıptır. Türkiye’de siyasi bir skandal varmış gibi dünyaya jurnallemek rezalettir. Kılıçdaroğlu kumpas arıyorsa aynanın karşısına geçip kendisine bakmalıdır." diye konuştu.

"Kılıçdaroğlu’yla üvey kardeş bile değiliz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Ülkücü kardeşlerim" ifadesine ilişkin Bahçeli, "Kılıçdaroğlu’yla üvey kardeş bile değiliz. Çünkü terör örgütleriyle sırt sırta vermiş, PKK/YPG/FETÖ’ye sesini çıkaramayan birisiyle nasıl kardeş olacağız? Kılıçdaroğlu yalandan bıkmadı, ama millet ondan bıktı, usandı. 'Tank-palet fabrikası Katar ordusuna bedava verildi, peşkeş çekildi' diyor. Bizi de suçluyor, çamur atıyor, zan altında bırakıyor. Kuyruklu yalan, ağır bir bühtan! Bize milliyetçilik anlatıyor, kurusıkı atıyor. Milliyetçilik, Kılıçdaroğlu’nun hasmıdır, gayri millilik hısmıdır." ifadelerini kullandı.

"Fırtına obüsleri üretimi yeterli miktarda yapıldı"

Bahçeli, Tank Palet Fabrikası eleştirilerine ilişkin, "Sürekli konuştuğu fabrikanın ismi Tank-Palet değildir. Düğmeyi başından yanlış ilikliyor. Bu fabrika, motorlu fırtına obüslerini üretmiştir. Bu silahların terörle mücadelede Türkiye’ye nasıl stratejik üstünlük sağladığı bilinen bir gerçektir. Fırtına obüsleri üretimi yeterli miktarda yapılmış ve bir doygunluk sınırına ulaşmıştır. Türkiye yüzde 100 yerli ve millî bir tank projesini hayata geçirmeyi hedeflemiştir. Adı da Altay Tankı’dır." değerlendirmesinde bulundu.

"Savunmada millîlik oranı yüzde 70 oldu"

"Alman, Fransız, İngiliz sermayesi olsaydı Kılıçdaroğlu gene itiraz eder miydi? İsnat ve iftiralarıyla nereye varmak istiyor?" diye soran Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Savunma sanayinde millîlik oranı yüzde 70'e ulaşmışken, sanıyorum Kılıçdaroğlu’nun uykuları kaçıyor! Hop oturup hop kalkıyor! Bu ülkeye haksızlıktır. 'Katar'a satıldı' diyor, 'Bedava verildi' diyor, 25 yıllığına özel sektöre işletme hakkının devredildiğini ya bilmiyor ya da insafsızca çarpıtıyor, suyu bulandırmak için silah baronlarının sözcülüğünü yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, tarihin yanlış istikamet ve tarafındadır."

"ABD'nin yaptırım tehdidi vandal bir çatlaktır"

Bahçeli, ABD'nin tutumuna ilişkin, "ABD’nin terörle mücadelemizi kesmek için yaptırım tehdidi vahim bir çarpıklık, vandal bir çatlaktır. AB ülkelerinin durumu perişanlıktır. Dünya adeta terörün yanında hizalanmıştır. Türkiye’ye ne işiniz var Fırat’ın doğusunda’ diyenler, bu soruyu hangi meşru gerekçeye dayandırıyorlar? Sormazlar mı, peki ABD’nin ne işi var? Hani ABD Suriye’den çekiliyordu? Ne oldu? Baktılar ki petrol var, yağma ve talana devam dediler. Bizim aklımızla oynamasınlar. Türkiye’ye komplo kurgulayan ülkeler terör örgütleriyle silah ve cinayet ortağıdır." açıklamalarını yaptı. 

"PKK/YPG’den yapay bir kahraman çıkardılar"

Terör örgütü PKK’nın sahiplerinin belli olduğunu vurgulayan Bahçeli, "YPG’nin efendileri bellidir, DEAŞ’ı, FETÖ’yü kurup kudurtan namertler de ortadadır. Tam karşı cephemizdeki tablo Türk ve İslam düşmanlığının ulaştığı hazin seviyeyi göstermektedir. Türkiye hedef ülkedir. Beka mücadelemizden dolayı yaptırım uygulayacaklarmış, vız gelir. İsrail bölgede her taşın altındadır. Her kirli tuzak ve tezgahın tam ortasındadır. DEAŞ’ı kurdular, sonra da DEAŞ’la mücadele etti diye PKK/YPG’den yapay ve sözde bir kahraman çıkardılar. Oyun büyük." diye sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
18
açık