Kılıçdaroğlu, "İmamoğlu'ndan kurtul" dedi mi? Özgür Özel'den açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partinin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu'ndan kurtul" tavsiyesi verdiği iddiasına açıklık getirdi. Meral Akşener ile görüşebileceğini kaydeden Özl, yerel seçimde ittifak yapmanın mümkün olduğunu belirtti. Topyekun ittifakın rasyonel olmayacağını vurgulayan CHP lideri, "Birkaç parti, bir aday etrafında birleşebilir." dedi.

SİYASET 17.11.2023, 19:02 Hakan Öksüz
Kılıçdaroğlu, "İmamoğlu'ndan kurtul" dedi mi? Özgür Özel'den açıklama

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) tarafından organize edilen "Vergide Adalet, Gelirde Adalet" eylemi için sokağa inen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sıhhiye'den Ulus'a kadar yürüdü. Atatürk Anıtı önünde gazetecilere konuşan Özel, gündemin sıcak başlıklarını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu hakkındaki iddia

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kendisine, "İmamoğlu'ndan kurtul" tavsiyesi verdiğine ilişkin iddialar hakkında konuşan Özgür Özel, "Onu iddia eden gazeteci, kurultay sürecinde de bazı iddialarda bulundu ancak tamamı yanlış çıktı. Sayın Genel Başkan (Kılıçdaroğlu) ile aramızdaki böylesine bir görüşmeyi nereden duymuş da güya açıklayabiliyor?" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener ile görüşecek mi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelebileceklerini ve bazı konularda müzakere yapabileceklerini söyleyen CHP lideri Özel, "Böyle bir müzakere, Türkiye'ye de iki partiye de kazandırır." dedi.

"Bazı ittifaklar yapmak mümkün ancak..."

Yerel seçimler önceki Millet İttifakı'nda yer alan bütün siyasi partilerle görüşebileceklerini kaydeden Özgür Özel, "Bazı ittifaklar yapmak mümkün ancak biz her bölgede aday çıkarmak istiyoruz. İttifaklara kapıyı kapatmayız ancak topyekun ittifak yerine farklı bir yöntem uygulamak daha rasyonel olur. Mesela uygun bir seçim bölgesinde birkaç parti, bir aday etrafında birleşebilir. Öte yandan Biz her ilçede aday gösterme hedefindeyiz." değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)