Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlatan Özgür Özel, Erdoğan'a yanıt verdi!

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda YDK ve PM üyelerinin belirlenebilmesi için oyunu kullanan Özgür Özel, "parti içi demokrasiyi artırma" mesajı verdi. Kılıçdaroğlu ile telefon görüşmesi yaptığını kaydeden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kendisi hakkında eleştiride bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da yanıt verdi.

SİYASET 06.11.2023, 09:03 Hakan Öksüz
Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlatan Özgür Özel, Erdoğan'a yanıt verdi!

Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in yarıştığı CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda oy verme işlemleri tamamlandı. Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ile Parti Meclisi (PM) seçimleri için 23 sandıkta oy kullanıldı. Sandıkların kapanmasından sonra oy sayma işlemlerine geçildi. 

"Parti içi demokrasiyi artıracağız"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, PM ve YDK üyelerinin seçilebilmesi için kullandığı oyun ardından basın mensuplarına konuştu. CHP'deki seçimlerin, ülkeye örnek olabilecek bir demokrasi şöleni olduğunu kaydeden Özel, "Parti içi demokrasiyi artırmaya çalışacağız." dedi.

"Bütün ülkenin gözü önünde yapacağız"

Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp görüşmediği sorusunu yanıtlayan Özel, "Kendisiyle bir telefon görüşmesi yaptık. Mazbatayı aldıktan sonra ilerleyen günlerde bir devir teslim töreni yapılacak. Bunu Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte ülkenin gözü önünde yapacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan gelen eleştiriye yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkındaki "Yeni genel başkanlarına da teröristlere selam yolluyor. 12-13 seçim yenilgisinde Bay Kemal'in yanındaydın. Senin ne farkın var ondan?" şeklindeki açıklamasına da cevap verdi.

Erdoğan için bundan sonraki günlerin zor olacağını söyleyen Özgür Özel, "Bizim daha moralli olacağımızın farkında. Onun içindeki karabasanı ve stresi tahmin edebiliyorum. CHP'den endişe etsin." diye konuştu.

Yorumlar (0)