Kılıçdaroğlu açıkladı: İşte CHP'nin Ankara adayı

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'ın, yerel seçimlerde CHP'nin adayı olduğunu duyurdu.

SİYASET 10.09.2023, 18:35 11.09.2023, 18:16 topcu
Kılıçdaroğlu açıkladı: İşte CHP'nin Ankara adayı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP'nin 100'üncü yıl etkinlikleri çerçevesinde Beytepe Lodumlu Rekreasyon Alanı'ndaki CHP 100'üncü Yıl Hatıra Ormanı'nın açılış merasiminden ayrılırken basın mensuplarının suallerini cevapladı. 

Kılıçdaroğlu, Yavaş'ın, 31 Mart 2024 tarihindeki yerel seçimlerde tekrar aday gösterilmesine dair, "Yakında açıklanır." dediği anımsatılarak, "Sizden resmi bir açıklamayı henüz duyamadık, kendisi CHP'nin adayı mı?" sualine, "Mansur Yavaş, büyükşehir belediye başkanıdır ve yerel seçimde de adayımızdır." cevabını verdi.Aday olmak istediğini açıklamıştı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı'nın ilk etabının açılışı gerçekleştirilmişti.

Yaklaşık olarak 4,5 senedir başkent Ankara'yı yönettiklerini hatırlatan Yavaş, şöyle konuşmuştu:

"Sevgili ailem, sizlere sesleniyorum, sizlere güveniyorum. Nasip olursa herkesin belediye başkanı olmayı sürdürmek istiyorum. Bu dönemdeki gibi yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır bir şekilde 'rozetsiz' başkanlık yapmayı sürdüreceğim. Bizim siyasi tartışmalarla yitirecek zamanımız yok. Başkentte 25 sene yaşanan travmayı yeniden yaşatmaya hakkımız yok. Allah nasip ederse siz de bize destek verirseniz seçime girip bir beş sene daha sizlerle birlikte olmayı istiyorum. Süreç halihazırda devam ediyor, henüz nihai bir şey yok. Sevgili ailem, bu yolda benimle birlikte yürümeye var mısınız? Hakça, yetim hakkını gözeterek ve adaletle, başkenti hep birlikte bir beş sene daha yönetmeye var mısınız?"

Yorumlar (0)