Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Netanyahu tepkisi

Bazı ülkelerde polis koruması eşliğinde yapılan Kur'an-ı Kerim yakma eylemlerinin, Avrupa'da İslamofobinin kurumsallaştığını kanıtladığını belirten Sadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Türkiye'nin tepkisinin cılız kaldığını kaydetti. Karamollaoğlu, Erdoğan-Netanyahu görüşmesi hakkında da sert ifadeler kullandı.

SİYASET 27.09.2023, 14:00 28.09.2023, 09:35 Hakan Öksüz
Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Netanyahu tepkisi

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Avrupa'da gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim yakma eylemleri hakkında konuştu. Avrupa'nın bazı ülkelerinde yapılan provokatif eylemlerin "alçakça" olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "Büyük bir gözü dönmüşlükle yüz yüzeyiz." dedi.

"Avrupa'da İslamofobi kurumsallaştı, Türkiye'nin tepkileri cılız"

Söz konusu İslamofobik elemlerin, ırkçı ve faşist ruh hastaları tarafından yapıldığını vurgulayan Karamollaoğlu, "Üstelik bu kişilerin, eylemlerini polis koruması eşliğinde yaptığını görüyoruz. Demek ki Avrupa'da İslamofobi, kurumsallaşmış durumda. Avrupa, bu eylemler karşısında iki yüzlü bir tavır alırken Türkiye'den sadece kınama mesajları geliyor. Ankara, olayları sessizce izliyor, İslam İşbirliği Teşkilatından çıt çıkmıyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan-Netanyahu görüşmesine tepki gösterdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun gündemindeki konulardan biri de New York'ta yapılan BM 78. Genel Kurulu görüşmelerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile buluşmasıydı. Erdoğan-Netanyahu görüşmesine tepki gösteren Karamollaoğlu, "İsrail ile aramızdaki ilişkilerin normalleşmesine karşıyız." dedi.

Yorumlar (0)