İYİ Partili Lütfü Türkkan: AK Parti, yeni bir çözüm süreci için nabız yokluyor

Lütfü Türkkan, AK Parti'nin yeni bir çözüm süreci başlatmak maksadıyla nabız yokladığını söyledi.

SİYASET 24.02.2021, 22:08 24.02.2021, 22:14 Koray
İYİ Partili Lütfü Türkkan: AK Parti, yeni bir çözüm süreci için nabız yokluyor

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AK Parti'nin yeni bir çözüm süreci başlatacağını öne sürdü. Türkkan, "'HDP’yi kapatırız.' tehditlerine bakmayın, HDP bugün Cumhur İttifakı'nın varlık nedenidir. HDP ve AK Parti'nin çizgisi aynıdır. Yeni bir çözüm süreci başlatmak için toplumun nabzını ölçüyorlar." dedi.

Türkkan, Meclis’te gerçekleştirdiği basın toplantısında, gündeme dair açıklamalarda bulundu."HDP, Cumhur İttifakı'nın varlık sebebidir"

Türkkan, "Çözüm süreci döneminde bize, HDP'ye vadettiklerini tabii ki açıklayacağız. Açıklamazsak namerdiz." diyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a da çağrıda bulundu.

AK Parti'nin yeni bir çözüm süreci başlatacağını öne süren Türkkan, "'HDP’yi kapatırız.' tehditlerine bakmayın, HDP bugün Cumhur İttifakı'nın varlık nedenidir. HDP ve AK Parti'nin çizgisi aynıdır. Yeni bir çözüm süreci başlatmak için toplumun nabzını ölçüyorlar. Osman Öcalan’ı devlet televizyonuna çıkaranlara, yarın Murat Karayılan’ı da aynı ekrana çıkaracaklarına ilişkin sinyal verenlere bakarsanız, benim bu söylediklerimin ne denli doğru olduğunu bir kez daha anlamış olursunuz." dedi.

Yorumlar (0)
24
açık