İYİ Parti liderinden Akşener'e gönderme: "Sarayın karanlık dehlizleri!"

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Erdoğan ile görüşen CHP lideri Özgür Özel ve eski İYİ Parti lideri Akşener'i isim vermeden eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "gündem kaçırma oyunu" oynadığını kaydeden Dervişoğlu, "Sarayın karanlık denizlerinden çıkan sözde siyasete, İYİ Parti'de yer yok." dedi.

SİYASET 12.06.2024, 11:49 12.06.2024, 11:54 Hakan Öksüz
İYİ Parti liderinden Akşener'e gönderme: "Sarayın karanlık dehlizleri!"

Partisinin Meclis grup toplantısında kürsüye çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "gündem kaçırma oyunu" oynadığını söyledi. 

"Normalleşme alana yeni anayasada bedava"

Dervişoğlu, "Erdoğan tarafından tezgahlanan bu oyunu haftalardır anlatıyoruz. Bu tezgah pazarda kaldıkça gerçeklerin dile getirilmediği, asıl sorunların göz ardı edildiği yoksul ve onur zedeleyici bir hayata sürükleniyor halk. Malumunuz normalleşme süreci, tezgahtaki en popüler ürün. Adeta 'normalleşme alana yeni anayasada bedava' diyorlar. Neyin, neye hizmet ettiğinin farkındayız." dedi.

Milletin vekil olduğunu aklından çıkarmayanların, İYİ Parti rozetini onuruyla taşıyabileceğini kaydeden Dervişoğlu, "Hukukta normlar hiyerarşisi vardır. Siyasetteki ise vicdan ve çıkar hiyearaşisidir. En tepedeki, milletin ortak vicdanıdır. Milletin güveninin ve oyunun vebali, siyasetçilerin omuzladığı bir yüktür." ifadelerini kullandı.

İsim vermeden Akşener'e yüklendi

Siyaset yolunun, milletin duyduğu güvenin terk edilmesi halinde şahsi çıkar ve istikbal yoluna dönüşeceğini belirten İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Tarih sahnesi, şahsi amaçlarını, yöneticilerin siyasi hedefleri ile birleştirenlerle ve bunu izah etmeye çalışanlarla dolu. Sarayın karanlık dehlizlerinden çıkan sözde siyasete, İYİ Parti'de yer yok. Milletin elinden başka tutulacak el yoktur bizim siyasetimizde." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen eski İYİ Parti lideri Akşener'e göndermede bulundu.

Yorumlar (0)