İmamoğlu ve Kaftancıoğlu soğuk savaşta: "Zekanızı konuşturmayı deneyin"

CHP'de değişim mesajları veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu'nun yanında saf tutan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasındaki gerilim tırmanıyor. İddialara göre İmamoğlu, önceki günlerde Kaftancıoğlu hakkında, "Kadın olmasaydı başka türlü konuşurdum." dedi. Canan Kaftancıoğlu ise İmamoğlu'nun ismini vermeden Twitter hesabından sert bir paylaşım yaptı.

SİYASET 13.07.2023, 10:24 Hakan Öksüz
İmamoğlu ve Kaftancıoğlu soğuk savaşta: "Zekanızı konuşturmayı deneyin"

Seçim yenilgisinin ardından muhalefette kazan kaynıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet ederek "Adalet ve Değişim Yürüyüşü" başlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile sık sık "değişim" mesajı veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu destekçilerinin hedef tahtasına oturmuş durumda.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın, Tanju Özcan hakkındaki, "İpleri Erdoğan'ın elinde." çıkışı tansiyonu yükseltti. Faik Öztrak'ı sert sözlerle eleştiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise, "Erdoğan ile irtibatımı kanıtlarsan kendimi Kızılay Meydanı'nda yakarım." karşılığını verdi.

İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında sözsüz düello

Parti içindeki bir zıtlaşmanın da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında yaşandığı söyleniyor. Birbirlerinin isimlerini vererek açık açık eleştirmeseler de bu iki ismin, katıldıkları hiçbir programda yan yana gelmediği görülüyor.

"Canan Kaftancıoğlu erkek olsaydı..."

Partide değişimin yaşanması gerektiğini savunan cephenin en önde gelen isimlerinden biri İmamoğlu iken Kılıçdaroğlu'nun safında ön sıralarda Canan Kaftancıoğlu var. 
Önceki günlerde CHP'nin ilçe başkanları ile buluşan İmamoğlu'nun, "Sayın Kılıçdaroğlu bana söz verdi ama tutmadı. Canan Kaftancıoğlu kadın olmasaydı başka türlü konuşurdum." dediği iddia edildi.

Kaftancıoğlu: "Zekanızı konuşturmayı deneyin"

Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından zehir zemberek bir paylaşımda bulundu. İsim vermeden eleştiren Kaftancıoğlu, "Bazı erkek siyasetçiler, bize yönelik cinsiyetçi ifadeler kullanıyor. Siyasette kadınların varlığına alışmak zorundasınız. Cinsiyetçi bakışınız yerine zekanızı konuşturmayı deneyin." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)