İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu iddiasına yanıt: "Mümkün mü?"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy'deki kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı alanda CHP'nin eski genel başkanı Kılıçdaroğlu'na ithaf edilen bir konuşmayı yorumladı. Kılıçdaroğlu'nun "Partiyi İmamoğlu'na kaptırmayın. CHP'yi ANAP'laştırmaya çalışıyor." dediği iddiasına İmamoğlu'ndan yanıt geldi.

SİYASET 16.11.2023, 17:44 Hakan Öksüz
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu iddiasına yanıt: "Mümkün mü?"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul Yenileniyor" adlı platformun kentsel dönüşüm çalışmalarının yapılacağı Bakırköy'deydi. Yıkımın gerçekleştirileceği İş Bankası Mensupları Sitesi İncirli parselinde açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Yapının ömrünün bittiği görülüyor. 1960'lı yıllarda yapılmış. Şimdiki deprem yönetmeliği ile uzaktan yakından alakası yok. Kolon ve kiriş kesitleri uygun değil." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Partiyi İmamoğlu'na kaptırmayın" dedi mi?

İBB Başkanı İmamoğlu, Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği öne sürülen bir söze de yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun, İmamoğlu hakkında, "Partiyi ANAP'laştırmaya çalışıyor. Ona partiyi kaptırmayın." dediği iddia edildi.

"Öyle bir söz söylemesi mümkün mü?"

Kılıçdaroğlu'nun söylediği iddia edilen bu konuşması hakkında yorumda bulunan İmamoğlu, "O gazeteyi referans almıyorum ben. Aramızdaki ilişkinin, bir nevi baba-oğul ilişkisi olduğunu Sayın Kılıçdaroğlu kendisi söylemişti. Kurultay başkanı olmam için davette bulunan da kendisiydi. Öyle bir söz söylemesi mümkün mü? Aramızdaki ilişkiyi, bu tür kaynaksız haberlerle bozamazlar. Seçimlerde yenilgi yüzü görmeyen bir CHP üyesiyim. Kimse, CHP'liliğimi tartışamaz." dedi.

Yorumlar (0)