İmamoğlu'ndan "değişim" mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, partisi adına “değişim” istemini tekrar dile getirdi. İmamoğlu, CHP’nin MYK da değişim yapmasına göndermede bulunarak, "Değişim tek kurulla olmaz" dedi.

SİYASET 07.06.2023, 16:07 08.06.2023, 08:53
İmamoğlu'ndan "değişim" mesajı

CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiğine işaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarına açıklamalar yaptı. İşte İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Aynı şeyleri yaparak yola devam etmemeliyiz”

CHP'nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinde değişikliğe gitmesine değinen İmamoğlu, "Yalnızca bir kurul, heyet değişimi ile olmayacağını herkes biliyor. Değişim gerekliliğini ben dile getirmiyorum. Bunu toplum ve insanlar talep ediyor." dedi.

28 Mayıs günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kaybettiklerine işaret eden İmamoğlu, "Aynı şeyleri yaparak yola devam etme gafletinde olmamalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

“Köklü değişiklik”

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği açıklamada “güçlü bir değişim” dile getirdiğine değinen İmamoğlu, "Toplu bir değişim, köklü bir değişiklik, bir fikir değişimi, ayrıntılı bir değişim barındıran kavramları aktarmıştım. Ben aynı düşüncedeyim. Değişimi en güçlü biçimde dile getirir durumdayım. Yoksa değişimin yalnıza bir heyet ve kurulla olmayacağını herkes bilir” dedi.

Yorumlar (0)