İmamoğlu: Değişmeyen bir muhalefet iktidarı da değiştiremez

Muhalefetin seçim öncesinde güven ortamı sağlayacak bir yol izlemediğini ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Değişim mecburi. Dönüşmeyen ve değişemeyen bir muhalefet iktidarı da değiştiremez." dedi.

SİYASET 22.06.2023, 15:25
İmamoğlu: Değişmeyen bir muhalefet iktidarı da değiştiremez

"İstanbul'a Hizmette 4 Yıl Sunumu" programında açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, değişim çağrılarını yineledi.

“Çabamızı ortaya koymalıyız”

Muhalefet bileşenleri olarak hem Cumhurbaşkanlığı hem de Meclis seçimini kaybettiklerini ifade eden İmamoğlu, "Vatandaşlarımızın değişim isteğine çare olamadık. Hükümeti değiştirecek bir güven ortamı sağlayamadık. Bu tablo yalnızca bir seçim yenilgisi değildir. Toplumun tarafımızdan esaslı bir değişimin beklendiğinin farkındayız. Vatandaşlarımızın isteklerini giderebilmek için çabamızı ortaya koymalıyız. Bu şekilde davranmayı sürdürürsek bulunduğumuz mevzilere sahip çıkamayız. Partimizi muhalefeti hep beraber inşa etmek ve güçlendirmek üzre kazanacak bir modeli hayata geçirmek zorundayız" dedi.

“Toplum bekliyor”

Değişim talebini tekrar dile getiren İmamoğlu, bu duruma direnildiğinde vatandaşlar ile mesafenin açıldığına dikkat çekti.

Toplumun değişim istediğini ifade eden İmamoğlu, "Muhalefette uygulanacak yenilenme yeni bir ittifak mimarisinin oluşturulmasının anahtarıdır. Yeni ittifakların insanlar arasında güven oluşturması ve iktidar umudunu enerjik ve diri tutması bir mecburiyettir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)