İmamoğlu: Çalışma arkadaşlarım kimseye hakaret edemez!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin İSMEK'te görevli kadınlara söylediği ileri sürülen ifadelere ilişkin, "Benim olduğum hiçbir yerde hiçbir çalışma ve yol arkadaşım, hiç kimseye –ister çalışma arkadaşlarımdan birisine ister herhangi bir vatandaşa- inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hiçbir şekilde hakaret edemez, incitemez." dedi.

SİYASET 03.02.2020, 17:25 03.02.2020, 17:26
İmamoğlu: Çalışma arkadaşlarım kimseye hakaret edemez!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (İSMEK) görevli kadınlara söylediği iddia edilen ifadelere ilişkin açıklamada bulundu.

İmamoğlu, konuyu inceleme altına aldıklarını kaydederek, "31 Ocak itibariyle süreci kurum içerisinde inceliyoruz. Bu konuda incelemelerimizi başlattık. İkincisi zaten bu konuyla ilgili yasal bir süreç de başlatıldı. Sürecin sonucu bizim, kurumumuz ve çalışma arkadaşımız açısından elbette çok önemli. Benim olduğum hiçbir yerde hiçbir çalışma ve yol arkadaşım, hiç kimseye –ister çalışma arkadaşlarımdan birisine ister herhangi bir vatandaşa- inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hiçbir şekilde hakaret edemez, incitemez. Zira bu şekilde davranan bir insan zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Bu insanla benim yan yana durma şansım yok. Böyle bir insanın da benim yanımda yeri olamaz. Bu kadar net. Bu konunun üzerinden, benim hassasiyetimi başka bir yöne çekmeye çalışanlara bunu duyuralım." ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) bölge sorumlusu kadınlara hakaret ve aşağılayıcı ifadeler kullandığı ve ardından çalışanların işlerine son verdiği ileri sürülmüştü. 

Bunun üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konunun soruşturulması amacıyla müfettiş görevlendirmişti. 

Bakanlık, İSMEK bölge sorumlusu olan 14 kadına hakaret ettiği gerekçesiyle İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şişli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yapmıştı. 

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu