"Harekâtı karalama kampanyaları başarısızlığa mahkum"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Yalçın, "Karalama kampanyaları akim kalmaya, başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Bu konuda MHP’nin bütün teşkilat mensupları teyakkuz halinde, camiamız da ayaktadır." dedi.

SİYASET 11.10.2019, 16:43
"Harekâtı karalama kampanyaları başarısızlığa mahkum"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini sağlamayı hedefleyen Barış Pınarı Harekatı’nın başarısı için, bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız." ifadelerini kullandı.

"Kötü niyetli kampanyalar boşa çıkacak"

Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:

"Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir. Türkiye’nin bu haklı, meşru ve yerinde adımı sosyal medyada da manipülatif ve spekülatif paylaşımlarla hedef alınmıştır. Aziz milletimiz, sadece Türk toplumunu değil; bölgeyi ve bölgede yaşayan bütün toplulukları kalıcı barış ve huzur iklimine kavuşturmak için başlatılan harekat hakkında ‘işgal’, ‘Kürtlere yönelik kıyım’ gibi aslı astarı olmayan kötü niyetli kampanya ve propagandalarla olumsuz algı yaratma çabalarını boşa çıkaracaktır."

"Teşkilat mensupları teyakkuz halinde"

"Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimiz de sadece terör örgütlerini yok etmek üzere sürdürdüğü harekat sırasında sivillerin ve masum insanların zarar görmemesi için azami dikkati göstermektedir." ifadesini kullanan Yalçın, "Dolayısıyla sosyal medyada ve yabancı basında Türkiye ile Barış Pınarı Harekâtı aleyhinde yürütülen karalama kampanyaları akim kalmaya, başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Bu konuda MHP’nin bütün teşkilat mensupları teyakkuz halinde, camiamız da ayaktadır." diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu