Hakan Peker siyasete atılıyor: Adaylığını açıkladı

Önümüzdeki yerel seçimlerde Safranbolu Belediye Başkanlığı'na aday olacağını açıklayan ünlü şarkıcı Hakan Peker, kültür ve sanat adına yapılacak adımlarla Safranbolu'ya 30-40 milyon turist gelebileceğini duyurdu.

SİYASET 24.08.2023, 10:33 Şeyda Gül
Hakan Peker siyasete atılıyor: Adaylığını açıkladı

Ünlü şarkıcı Hakan Peker, siyasete atılacağını duyurdu. Peker, açıklamasında 2024 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Karabük'ün Safranbolu ilçesinden Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyacağını söyledi.

O yörenin çocuğuyum

Annesinin Eflanili olduğunu söyleyen Peker, Odatv'ye yaptığı açıklamasında “Eflanili de Karabük’ün bir ilçesi, Safranbolu da aynı şekilde öyle. Ben Safranbolu’ya çok gidip geliyorum. Yılda en az on kere gider gelirim. O yörenin çocuğuyum, o havayı teneffüs ettim orada çok arkadaşım var. Safranbolu Dünya Miras Kenti olduğu için hakkettiği yerde olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Sanat ve kültür adına Safranbolu'yu çok daha iyi yerlere taşıyacağını vaat eden Peker, Safranbolu’ya 30 - 40 milyon turist getirebileceğini de sözlerine ekledi.

Hangi partiden aday olacak?

“Peki görüştüğünüz bir parti var mı?” soruna yanıt veren şarkıcı Peker, şu anda özellikle görüştüğü bir partinin olmadığını söyledi. Birtakım ufak tefek görüşmeler olduğunu kaydeden Peker, direk kendisinin görüşme yapmadığını ve bu görüşmeleri daha çok yakınları, arkadaşlarının yaptığını söyledi. Şu an bir parti ile görüşmek için erken olduğunu savunan Peker, “Belki bir partiyle seçime gidebiliriz belki de partiyle olmazsa bağımsız girebilirim. Ama her şekilde önümüzdeki yerel seçimlere gireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)