Gültekin Uysal'dan 'demokrasi' vurgusu

Bir televizyon programına konuk olan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, altılı masanın çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız” dedi. 

SİYASET 02.08.2022, 15:27 03.08.2022, 08:59 Murathan Yıldırım
Gültekin Uysal'dan 'demokrasi' vurgusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın katıldığı programda altılı masanın faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Demokrat Parti lideri Uysal, “Altılı masa, Türk demokrasisi açısından çok kıymetli bir oluşum. Bu ülkenin güzel insanları, Türkiye’nin gücüne ve büyüklüğüne denk bir siyasi akılla yönetilmeyi hak ediyor. Bugün birçok alanda yaşanan sıkıntılar ortadadır. İnşallah iktidara geldiğimizde bu sorunların hepsini çok kısa bir süre içerisinde aşacağımıza inanıyoruz. Yeter ki ülkemizin kaynakları doğru kişilere emanet edilsin” ifadelerini kullandı. 

“Altılı masa, Türkiye’nin bu sıkıntılı sürecinde bir araya gelmiş çok önemli bir şanstır”

Altılı masa bünyesinde yer alan partilerin birçok konuda fikir birliği içinde olduğunu belirten Uysal, “Altılı masa, Türkiye’nin bu sıkıntılı sürecinde bir araya gelmiş çok önemli bir şanstır. Birliktelik ve beraberlik içerisinde mücadele ettikten sonra başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bizim insanlarımız özgürlüğü, bolluğu ve refahı herkesten daha çok hak ediyor. Bunu da inşallah güzel ülkemize sunacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
22
açık