Gül, Demirtaş'ın eşi hakkındaki paylaşımı lanetledi!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yönelik paylaşımı "çirkin, ahlaksız, tahkir edici" olarak niteledi ve "en ağır şekilde lanetlediğini" belirtti.

SİYASET 14.06.2020, 12:44 14.06.2020, 14:41
Gül, Demirtaş'ın eşi hakkındaki paylaşımı lanetledi!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hâlen cezaevinde bulunan eski HDP (Halkların Demokratik Partisi) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yönelik cinsiyetçi sosyal medya paylaşımını hem sert ifadelerle kınadı hem de kendi ifadesiyle "en ağır şekilde" lanetledi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Başak Demirtaş'a yönelik çirkin paylaşımı kınadığını ve söz konusu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetlediğini belirterek, bir insanın onurunun, iffetinin ve haysiyetinin her şeyin üzerinde olduğunu hatırlattı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, hukukun, terbiyesiz ve provokatif paylaşıma karşı gereğini yapacağını ifade etti.

Selahattin Demirtaş'ın eşi hakkındaki paylaşım

Sosyal medyada Vedat Yazıcı isimli bir kişi, Selahattin Demirtaş’a ve eşi Başak Demirtaş’a yönelik cinsiyetçi bir paylaşımda bulunmuş, söz konusu paylaşıma büyük tepki gelmişti. Olayın sosyal medyada yayılması üzerine şahıs gözaltına alınmıştı.

Kısa süre sonra Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Vedat Muti7" hesabını kullanan kişinin tespit edildiği ve hakkında gözaltı kararı verildiği belirtilmiş, soruşturmanın aşamalarının hassasiyetle takip edildiği vurgulanmıştı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu