Erdoğan ile görüşen Akşener, sessizliğini bozdu: "En yakın zamanda..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 5 Haziran'da Beştepe'de bir araya gelen İYİ Parti'nin eski lideri Akşener, görüşmeye dair iddialar ile ilgili sessizliğini bozdu. Akşener, iddialara ilişkin hukuki yollara başvuracağını belirtti.

SİYASET 12.06.2024, 09:17 12.06.2024, 18:07 Hakan Öksüz
Erdoğan ile görüşen Akşener, sessizliğini bozdu: "En yakın zamanda..."

İYİ Parti'nin eski lideri Meral Akşener, gelen davet üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'de görüşmüştü. Yeni imajı ile dikkat çeken Akşener'in, çeşitli taleplerini Erdoğan'a ilettiği iddia edilmişti.

Meral Akşener'in özel kalem müdürü Esma Bekar, "Görüşme davetini Sayın Erdoğan yaptı. Bir talep ya da görev teklifi konuşulmadı." demişti.

İsmail Saymaz'a sert tepki

Sosyal medya üzerinden 2 sayfalık bir açıklamada bulunan Meral Akşener, sessizliğini bozdu. Erdoğan ile görüşme gerekçesini açıklamayan Akşener, gazeteci İsmail Saymaz'ın "Bir iş insanının Yargıtay'daki dosyası için görüşüldüğü" iddiasına sert çıktı.

Ofis açtı mı?

Söz konusu iddianın hem şahsını hem bağımsız Türk Mahkemelerini hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı zan altında bıraktığını kaydeden Akşener, "Türkiye'nin herhangi bir yerinde ofis açmadım. Böyle bir planlamam da yok." diyerek en yakın zamanda hukuki yollara başvuracağını belirtti.

Yorumlar (0)