Erdoğan: Eyvallah etmeyeceğiz

Erdoğan, "Vatandaşlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak amacıyla çabalayan, terörden finansa her aracı kullanan global baronlara, emperyalist çetelere asla eyvallah demeyeceğiz." dedi.

SİYASET 27.11.2022, 18:50 Koray
Erdoğan: Eyvallah etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nef Stadı'nda gerçekleştirilen 'İstanbul’un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı'nda konuşma yaptı.

"Eyvallah demeyeceğiz"

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şunlar:

"Vatandaşlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak amacıyla çabalayan, terörden finansa her aracı kullanan global baronlara, emperyalist çetelere asla eyvallah demeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan aldığımız kuvvetle bu imtihanı da başarılı bir şekilde geçeceğiz. Allah'ın izniyle bu oyunu da bozacağız. Bu amaca ulaşabilmek için Cumhur İttifakı olarak gece gündüz çalışıyoruz. 

"Her evi iki kez ziyaret edeceğiz"

Mahalleyi, sandığı, sokağı, evi sıkı tuttuğumuzda inşallah 2023 seçimlerinde tarihimizdeki en büyük zaferi elde etmemizin önüne hiç kimse geçemez. Geçtiğimiz hafta yalnızca 24 saat içinde İstanbul'da 200 bin haneyi ziyarette bulunduk ve ilk adımı başarılı bir şekilde attı. Haziran 2023'e kadar her evi iki kez ziyaret edecek, en ufak bir boşluk dahi bırakmayacağız. Bu programımızın ilk turunu ocak ayında tamamlamış olmayı planlıyoruz. Birileri sanal platformlarda siyasetçilik yapmayı sürdürsün. Biz direkt olarak vatandaşımıza gideceğiz. Kazandığımız her zaferinde arkasında vatandaşlarımızla kurduğumuz kuvvetli bağ var. 

"AK Parti milletindir"

Yılmadan, usanmadan, durmadan ülkemizin altyapısını biz değiştirdik, inşallah üst yapısını da biz inşa edeceğiz. Biz kuru sıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat. Ülkemizi yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz. AK Parti'nin bugünlere ulaşmasında katkısı olan her bir kardeşime teşekkür ediyorum. AK Parti milletindir. Bu partinin kurucusu da millettir. 

"Muhalifler bile dile getiriyor..."

Birbirlerine laf yetiştirmekten, kendi aralarında tepişmekten başka politika ortaya koyamayanların takdirini vatandaşlarımız elbette yapmaktadır. Türkiye'nin bugün yaşadığı problemleri çözebilecek kadroya, vizyona sahip yegane parti biziz. Muhalifler dahi bu gerçeği arkadaş ortamlarında dile getiriyorlar. Birileri yuvarlak masanın çevresinde dönsün dursun. Biz sahayı fedakarlıkla, azimle, kalple, emekle ilmik ilmik örerek kendi yolumuza bakacağız. 

"Terörle mücadelede her türlü tasarrufa sahibiz"

Kuzey Irak'ta sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı'nda 480 teröristi etkisiz hale getirdik. Ülkemiz kendi güvenliği için hudutları ötesinde belirlediği yerlerde her türlü tasarrufa sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne hiç kimse geçemez."

Yorumlar (0)