Erdoğan'dan muhalefetteki "koltuk kavgasına" yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'deki tartışmalara değindiği konuşmasında, "Belediye başkanları, vatandaşa hizmet etmek yerine koltuk kavgasına düştü. Bir zamanlar baba-oğul videosu çekenler (Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu) şimdi gırtlak gırtlağa geldiler." dedi.

SİYASET 06.07.2023, 17:02 Hakan Öksüz
Erdoğan'dan muhalefetteki "koltuk kavgasına" yorum

AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Aldıkları yüzde 52,18 oy oranıyla 5 yıl daha görev başında olacaklarını kaydeden Erdoğan, "Milyonlarca vatandaşımızın umutlarını boşa çıkarmayacağız. Seçimde rekor kıran illerimize ziyaret sözüm vardı. Cumartesi günü Bayburt'ta, pazar günü Gümüşhane'de olacağız." dedi.

"Kaset kumpaslarıyla rakipleri yarış dışına ittiler"

Seçim döneminde terör örgütleri, şer şebekeleri ve tetikçi basın-yayın kuruluşlarına karşı mücadele ettiklerini belirten Erdoğan, "Seçmenlerin iradesini manipüle etmeye çalıştılar. Siyaset mühendisleri yine sahnedeydi. Farklı görüşlere karşı tahammülsüzlükleri had safhaya çıkmıştı. Kaset kumpasları (Muharrem İnce'ye yapılan kumpas) ile rakipleri yarış dışına ittiler. Seçimi kazanabilmek için ne varsa yaptılar, bunlar siyasi tarihimizde kara leke olarak kalacak. Seçimleri kazanarak Türk demokrasisinin namusunu kurtardık." açıklamasını yaptı.

"Muhalefet gırtlak gırtlağa geldi diye seçimleri çantada keklik görmüyoruz"

CHP'deki tartışmalara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, verilen "koltuk kavgasını" değerlendirdi. 

Muhalefetin belediye başkanlarının hizmet yerine koltuk kavgasına düştüğünü kaydeden Erdoğan, "Mesailerini parti içi çekişmelerle geçiriyorlar. Muhalefet kavgalı ve ayrışmış diye biz seçimi çantada keklik görmüyoruz, çalışacağız. Bir zamanlar baba-oğul videosu çekenler (Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu) şimdi gırtlak gırtlağa geldiler. Bolu'dan Ankara'ya yürüyenler için (Tanju Özcan) 'Yollar yürümekle aşınmaz.' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)