Erdoğan'dan, CHP'lilerin adliye görüntüleri ile ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'lilerin adliyeyi ziyaret ederek sayımları iptal ettirmesi hakkında flaş açıklama!

Erdoğan'dan, CHP'lilerin adliye görüntüleri ile ilgili açıklama

Hafta içinde ortaya çıkan CHP'lilerin adliye ziyareti görüntüleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. CHP'nin ziyaretinin ardından sayımların iptal edilmesiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En isabetli kararı da verecek olan YSK’dır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında CHP'li heyetin 31 Mart seçimlerinin ardından adliyeyi ziyaret ederek oy sayımını durdurmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben inanıyorum ki YSK da gerekli adımı atacaktır." dedi.

CHP yöneticilerinin gece adliye ziyareti

Cumuhrubaşkanı Erdoğan, "Artık bununla ilgili sizler zaten medya olarak görevinizi yaptınız. En isabetli kararı da verecek olan YSK'dır. Artık kim kiminle el ele kol kola dolaşıyor. Bunları da bütün görsel medyada yayınladınız. Yazılı medyada da yayınlandı bunlar. Benim ilgi alanım olsa diyeceğim ki şunu yaptım ve yaparım. Ama benim ilgi alanım değildir. İlgi alanım olan YSK'dır. Sizler de medya olarak her şeyi, görevinizi yaptınız. Ben inanıyorum ki Yüksek Seçim Kurulu da gerekli adımı atacaktır." ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

31 Mart seçimlerinin ardından 2 Nisan'da İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal ve iki hâkimin, mesai saati sonrası adliyeye geldiğine ilişkin görüntüler yeni ortaya çıkmıştı.

Görüntüde 5 dakika sonra İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun aralarında bulunduğu heyetin hâkimlerin yanına geldiği görülüyor.

Ve oyların sayımı için jet durdurma kararı verilerek, anayasanın "Oyların sayım ve dökümüne derhal başlanır, açık ve aralıksız yapılır. Yapılacak şikayet ve itirazlar işi durdurmaz" açık hükmüne rağmen hukuka müdahale ediliyor.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER