Erdoğan, Ayasofya'da incelemelerde bulundu!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Temmuz'da kılınacak ilk cuma namazı ile 86 yıl aradan sonra ibadete açılacak olan Ayasofya Camisi'ne gelerek incelemelerde bulundu.

SİYASET 19.07.2020, 15:23 19.07.2020, 16:01
Erdoğan, Ayasofya'da incelemelerde bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan çıkarak Sultanahmet Meydanı'nda bulunan Ayasofya Camisi'ne geldi.

Ayasofya Camisi'nde 1 saate yakın süre kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan açılış için yapılan hazırlık çalışmalarına dair brifing aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerinin ve aldıkları bilginin ardından Ayasofya Camisi'nden ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ayasofya Camisi çıkışında vatandaşlar karşıladı. Sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan da elleriyle selamlayarak mukabelede bulundu.

Fotoğraf paylaştı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret ederek 1 saat boyunca kaldığı Ayasofya Camisi'nden bir fotoğrafı, Twitter hesabından paylaştı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaştığı Ayasofya Camisi fotoğrafına sadece "Ayasofya..." yazdı.

Erdoğan Ayasofya

Erdoğan Ayasofya

Erdoğan Ayasofya

Erdoğan Ayasofya

Taksim Camisi ile AKM'de inceleme yaptı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı süren Taksim Camisi ile AKM'de (Atatürk Kültür Merkezi) inceleme yaptı.

Ayasofya Camisi'ndeki bir saat süren incelemelerin ardından, 2017 yılının Şubat ayında temeli atılan ve bu yıl sonu ibadete açılması hedeflenen Taksim Camisi'ne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim Camisi inşaatını gezdi ve çalışmalarda gelinen noktaya dair bilgi aldı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, inşaatı bu yıl sonunda tamamlanması hedeflenen yeni Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) gezdi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu