Erdoğan arayıp ondan dua istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü gönderen Mukadder Öksüz isimli vatandaşla görüşüp dua istedi.

SİYASET 13.05.2020, 16:04
Erdoğan arayıp ondan dua istedi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele için başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü göndererek katkı veren Mukadder Öksüz isimli vatandaşı telefonla arayarak sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından görüşmeye dair yaptığı paylaşımda, desteklerinden ötürü Mukadder Öksüz'e teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini aramasından dolayı şaşıran ve sevinç gözyaşı döken Mukadder Öksüz'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanına (Cumhurbaşkanının çağrısıyla millî dayanışma kampanyasına) yüzük gönderiyorsun, mektup gönderiyorsun, bunun karşılığında sizi telefonla aramayayım mı? Hiç ağlamaya gerek yok. Sizin bu kadirşinaslığınızı bizim de unutmamız mümkün değil. Her şeyden önce Kahramanmaraş'ı biliriz. Edeleri biliriz."

Görüşmede Mukadder Öksüz'ün eşi ve çocukları hakkında bilgi alan Recep Tayyip Erdoğan, Öksüz ailesinden kendisine dua etmelerini istedi.

Öksüz yüzüğüyle beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben gönderdiği mektupta şöyle diyordu:

"Bizler 15 Temmuz'da vatanımız için nasıl bir ve beraber olduysak bugün de hastalık sebebiyle mağdur olan kardeşlerimizin yanında bir ve beraber olmalıyız. Maddi varlığım olarak bir tek yüzüğüm var. Onu da çorbada benim de tuzum olsun diyerek bu hayır kampanyasına gönderiyorum."

Yorumlar (0)
17
açık