Erbakan duyurdu: Yeniden Refah Partisi rekor kırdı

Fatih Erbakan, "Yargıtay'ın açıkladığı rakama göre, Türkiye'de en fazla üye kazanan parti biziz. Geçtiğimiz ay 15 bine yakın üye kaydıyla birinci olduk. Toplam üye sayımız 250 bin." dedi.

SİYASET 02.07.2022, 19:49 02.07.2022, 20:02 Koray
Erbakan duyurdu: Yeniden Refah Partisi rekor kırdı

Pendik Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Parkı'nda yurttaşlarla buluşan Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, asgari ücretin 5 bin 500 TL'ye yükseltildiğini anımsattı.

Bahse konu ücretin günümüzde açlık sınırının çok altında kaldığını dile getiren Erbakan, "Yani 5 bin 500 TL için terleyeceksin, çalışacaksın, aldığın maaşla karnın dahi doyurmak imkansız. Memur maaşları bile yoksulluk sınırının altında, minimum emekli maaşı açlık sınırının neredeyse yüzde 50'si kadar." şeklinde konuştu.

"Yüzde 100 zam yapacağız"

Erbakan, iktidara geldikleri zaman 'fakiri daha fakir zengini daha zengin yapan' düzeni tümüyle değiştireceklerini belirterek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Yönetimde adaleti, paylaşımda adaleti sağlayacağız. Biz geldiğimizde masal anlatmayacağız, enkaz raporları okumayacağız, mazeret, bahane üretmeyeceğiz. Her bakanlıkta ilk 100 gün içinde ne yapacağımıza ilişkin kitabımız hazır durumda. Emekliye, memura, işçiye gelir gelmez minimum yüzde 100 oranında maaş zammı yaparak işe başlayacağız. Hepsinden çok daha önemlisi rakam ve makam için değil, Allah'ın rızası için çalışan Milli Görüş kadrolarımız da hazır. Bizim kadrolarımız koltuk ve ihale için değil, yurttaşa hizmet, Allah'a hizmet için çalışıyor. Allah'ın izniyle geleceğiz, Allah'ın izniyle problemleri biz çözeceğiz. 

"Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisiyiz"

Ülkemizin her yerinde teşkilatlanma faaliyetlerini tamamladık. Yargıtay'ın açıkladığı rakamlar doğrultusunda, 250 bin üyemiz, 50 bine yakın sandık görevlimiz, gençlik ve kadın kollarımız, mahalle ve köy teşkilatlarımız ile tüm ülkeyi kuşattık. Seçimlere en kuvvetli şekilde hazırız. Yine Yargıtay'ın açıkladığı rakamlara göre, Türkiye'de en fazla üye kazanan parti de biziz. Geçtiğimiz ay 15 bine yakın kişi daha partimize üye oldu. Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisi biziz. Necmettin Erbakan'ın da dediği gibi iman ile bu başarıya ulaştık."

Erbakan, konuşmasının akabinde parkta bulunan Saadet Partisi, MHP, AK Parti stantlarını ve esnafı ziyaret etti. 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu