Erbakan'dan hükümete çağrı: "Kapatın gitsin!"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, düzenlediği basın toplantısında hükümete çağrıda bulundu. Erbakan, İncirlik ve Kürecik üslerinin acilen kapatılması gerektiğini bildirdi.

SİYASET 04.11.2023, 14:04 06.11.2023, 12:09 Hakan Öksüz
Erbakan'dan hükümete çağrı: "Kapatın gitsin!"

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babası Necmettin Erbakan'ın, "ABD, siyonizmin emri altındadır." sözünü hatırlatarak, Washington yönetiminden dost olmayacağını ifade etti.

"Uluslararası örgütlerin bir işe yaradıkları yok"

Gazze Şeridi'ndeki İsrail saldırılarına değinen Erbakan, "Uluslararası örgütler, sadece konuştu. Başka bir işe yaradıkları yok. Varsa yoksa uluslararası topluma çağrı yapıyorlar. Bu katliama karşı İslam İşbirliği Teşkilatı dahil hiçbir kuruluş bir şey yapamadı." dedi.

"İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılsın"

Siyonizmin ABD, İsrail, AB ve Müslüman ülkelerde bulunan işbirlikçiler gibi pek çok kolu olduğunu kaydeden Fatih Erbakan, "Hükümete daha önce yaptığımız çağrıyı tekrarlıyoruz. ABD'nin İncirlik Üssü kapatılsın. Malatya'da kurulan Kürecik Üssü var. Bu üs, İsrail'i korumak için kurduruldu. Bunu da kapatın. Çocuk katliamcısı siyonistleri korumak bizim işimiz mi?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)