DEVA, Saadet masadan kalktı: Gelecek Partisi tek kaldı

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaptığı açıklamada DEVA, Saadet ve Gelecek partilerinin TBMM'de ortak grup kurma görüşmelerinde anlaşma sağlayamadığını söyledi.

SİYASET 23.06.2023, 12:36 Şeyda Gül
DEVA, Saadet masadan kalktı: Gelecek Partisi tek kaldı

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaptığı açıklamada Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'yle yürüttükleri görüşmeler neticesinde TBMM'de ortak grup kurma konusunda anlaşma sağlanamadığını duyurdu.

3 parti grup kurma görüşmelerinde anlaşma sağlayamadı

Yeneroğlu, katıldığı Halk TV yayınında 3 partinin de değerlendirmeler yaptığını kaydetti. Netice olarak DEVA Partisi’nde yaptıkları toplantıların neticesinde, ortak bir Meclis grubu modeline arkadaşlarının büyük bir ekseriyetle uygun olmadığını düşündüğünü belirten Yeneroğlu, “Parti kimliğimizin ön plana çıkması konusunda bu modelin sorun doğuracağını düşündü” dedi.  

Arkadaşlarımız bu modele hayır dedi

Saadet Partisi'nde de aynı görüşün olduğunu ifade eden Yeneroğlu, “DEVA Partisi'nde arkadaşlarımızın çok büyük bir ekseriyeti ortak grubun ciddi komplikasyonlar doğuracağı ve 3 partinin de kendi politikalarını, kimliğini yıpratacağı ve bu sebepten dolayı bu modelin uygun olmadığı kanaatine vardı” ifadelerini kullandı.

“O açıdan bu modele hayır dedi arkadaşlarımız” diyen Yeneroğlu, bu aşamada önceliklerinin DEVA Partisi'nin kimliğini güçlendirmek ve son 3 yılda yoğun biçimde çalıştığı eylem planlarını güçlü bir biçimde, güçlü bir iletişimle kamuoyuyla buluşturmak olduğunu aktardı.

Yorumlar (0)