"Demokrasi truva atı değildir"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlarına ilişkin, "Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir." dedi.

"Demokrasi truva atı değildir"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda konuşma yaptı. 

Bakan Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlarına ilişkin, "Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir. Suçu işleyip seçime girerek yasalar karşısında aklanamazsınız. Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır." ifadelerini kullandı.  

"Bunu yapmak zorundaydık"

Soylu, "Eğer dağda silahlı mücadeleyi evlatlarımız veriyorsa, sınır ötesinde bu ülkeye saldıranlara karşı can pahasına büyük bir mücadele veriyorsak bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor." dedi. 

"635 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yılbaşından beri 80 bin 570 operasyonda 635 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 13:34

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER