Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun 'vekil transferi' teklifine yanıt

Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'vekil transferi' teklifi üzerine yaptığı açıklamada partisinin seçime tek başına ve kendi gücüyle gireceğini ifade etti.

SİYASET 01.06.2020, 21:13 Burak!
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun 'vekil transferi' teklifine yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'nin seçime girebilmeleri amacıyla milletvekili konusunda destek olabileceklerini ifade etmişti. İşte Kılıçdaroğlu'nun bu teklifinin ardından açıklama yapan Davutoğlu, 2020 yazı içinde tüm illerdeki örgütlenmelerin tamamlanarak seçimin olası tarihi veya erken tarihte yapılması ihtimali farketmeksizin yalnızca parti gücü ve iradesiyle katılım sağlayacaklarını duyurdu.

"Seçimlere kendi irademizle katılacağız"

Davutoğlu Gelecek Partisi'nin teşkilatlanma çalışmalara konusunda hızlı bir ivme kazandığını ifade ederek, 172 ilçe ve 53 il başkanının atamasının gerçekleştirildiğini duyurdu.

Ahmet Davutoğlu, İzmir'de 40, İstanbul'da 150, Ankara'da 200 ve Konya'da 50 mahalle başkanının görevlendirildiğini ifade ederek, Büyük Kongre yapma şartı olan 41 ilde il kongrelerini yapma seviyesine gelindiğini kaydederek 81 il atamaların da hızlı bir şekilde tamamlanacağını söyledi. Yaz içerisinde bütün illerdeki örgütlenmelerin biteceğini ifade eden Davutoğlu, seçimin tarihi farketmeksizin partinin kendi gücü ve iradesiyle katılım sağlayacağını duyurdu.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu