"Damada göre her şey 3.6 röntgen"

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Chernobyl' dizisine göndermede bulunarak, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'a tepki gösterdi. Akşener, "Damat enflasyonda hedefi tutturduk diyor. Kıyamet kopsa dengeleniyoruz diyecek. Damada göre her şey 3.6 röntgen. Her şey ne çok iyi ne de felaket." dedi.

SİYASET 09.07.2019, 11:04 09.07.2019, 11:51 Banu Fırıncılar
"Damada göre her şey 3.6 röntgen"

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener'in konuşmasından önemli satır başları şöyle:

"Türkiye’nin cumhurbaşkanı zulme sessiz kalmamalı"

"Geçtiğimiz hafta yakın tarihimizdeki iki, büyük acının yıl dönümünü andık. Madımak ve Başbağlar. Milletimize kasteden bu alçakça katliamları kınıyorum. Sayın Erdoğan geçtiğimiz hafta Japonya ve Çin’e geçti. Sayın Erdoğan’dan Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmamasını söyledim. Sayın Erdoğan’ın Doğu Türkistan’da Türklerin mutlu olduğunu söylediğini yazdı Çin medyası. Sayın Erdoğan buna açıklama getirmeli. Türkiye’nin cumhurbaşkanı zulme sessiz kalmamalı."

"Teröristbaşı ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte bize saldırmaları doğal"

"Bir yerde bir gök bayrak düşse başka yerde bir al bayrak yükselir. Senin gibi Çin'in ipeğine kananı çok gördük. Biz Azapayları unutmayacağız, unutturmayacağız. Geçtiğimiz hafta Meclis grubumuz bazı önergeler verdi. 74 yiğidimizin katili bir teröristin araştırılmasını istedik. AKP, MHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi. Sonra Washington Post bir teröristin yazısını yayınladı hemen AKP’den tepki geldi. TRT ile Washington Post’u aynı rezalete alet edenlere yazıklar olsun. Teröristbaşı ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte bize saldırmaları çok doğal. Mektup arkadaşlığı ile başlayan sürece bakar mısınız? MHP’li yöneticilere sesleniyorum, terörle aranıza mesafe koyun." 

"17 yıldır oynanan tiyatronun son perdesi İstanbul’da kapandı"

"HDP Grup Başkanvekili HDP’nin oyları ile Meclis’e girdiğimizi söyledi. Bakan ve gazeteci kılıklı troller hemen açıklama yapın diye bekledi. Madem 24 Haziran'da HDP bizi destekledi, HDP’ye kim oy verdi? Biz bu matematik hesabından beynimiz yandığı için demokrasi mücadelesi verdik, yeni parti kurduk. İktidarı ile muhalefeti ile bütün partiler 17 yıldır siyasetteler. Türk siyasetinde tabloyu İYİ Parti değiştirdi. Bu başarımızın birilerine ciro edilmesine müsaade etmeyiz. Erdoğan ve ortaklarının durmadan körüklediği toplumsal kutuplaşma milletimizin önündeki en büyük beladır. Biz buna uymayacağız. Türk milletinin kucaklaşmasına engel olamayacaksınız. O anaların umudu olacağız. Er ya da geç o bayram sofrasında buluşacağız. Kendi evlatlarını öldüren bir cinayet şebekesini savunmaktan başka ne yaptınız. 17 yıldır oynanan tiyatronun son perdesi İstanbul’da kapandı. Her insanımızın canını aziz bileceğiz. Milletimiz mutlu, ülkemiz huzurlu, Türkiye iyi olacak. 82 milyonun el ele verince çözemeyeceği sorun yoktur."

"Asıl görevden alması gereken damadını görevden almıyor"

"İki ortağın yarattığı sisteme bakın: Damat var ekonomi yok, Bahçeli var huzur yok, Erdoğan var istikrar yok. Bu modelden ülkeye hayır gelir mi? Ekonomiyi zam yağmuruyla düzeltmeye çalışıyorlar. 200 liralık banknotlarla basıldığında 133 dolar alınıyordu, şimdi 33 dolar alınıyor. Milletin canını çıkardınız. Sayın Erdoğan ve damadı son dönemde yapısal reform lafını dilinden düşürmüyor. En önemli yapısal reformlar, siyasetçilerin kanunlarıyla yap boz tahtası gibi oynamaya engel olmaktır. Cumartesi gecesi KHK ile Merkez Bankası Başkanını görevden aldılar. Sayın Erdoğan maalesef asıl görevden alması gereken damadını görevden almıyor. Zaten bu senenin başında Merkez Bankası’nın karını hazineye aktarmışlardı o parayı da seçim öncesi yemişler. Yapısal reform yapacağım deyip yapısal erozyon yaparak devlete daha fazla zarar vermeyin."

"Damada göre her şey 3.6 röntgen"

"Yerde grafit var sayın Erdoğan. Görmediğiniz sürece her yere kukla bürokrat getirip bu sistemi daha fazla sürdüremezsiniz. Damat enflasyonda hedefi tutturduk diyor. Kıyamet kopsa dengeleniyoruz diyecek. Damada göre her şey 3.6 röntgen. Her şey ne çok iyi ne de felaket. Aralık ve Haziran aylarında enflasyonu düşürmüş. Memur ve emekli maaşı zammı döneminde enflasyon pat diye düştü. Oysa pazar gerçek enflasyonu biliyor. Kağıt üzerinde düşürdükleri enflasyon pazarda düşmüyor. Bin 300 lira maaş alan emekliye 70 lira zam yapıyorlar. Anladık vicdanınız yok, utanmanız da mı yok?"

"Türk kadınını itip kakamazsınız"

"Anlaşılıyor ki bu arkadaşlar ağızlarında gümüş kaşıkla doğmuşlar. Ne zaman dolacaksınız? Milletin halini ne zaman göreceksiniz? Bir ülke ancak değerlerine sahip çıkar, sahip olduklarına değer verirse yükselir. Bütün değerlerimizi hızla tükettiler. Kadınlarımızın durumları da böyle. Vatana şehit vermiş bir annenin, Pakize annenin başına gelenlere bakın!. Pakize ana Türkiye'dir! Türk kadınını itip kakamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti daha kuruluş günlerinde bile kadın hakları konusunda çok ilerideydi. Mevzuata bakarsan her şey tamam ama bunlar hayata geçiyor mu? Kadın 'yetti be' dediğinde cinayete kurban gidiyor. Kadın yalnızsa ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor ama tacize uğruyor. Fazladan süt izni almak hakkın ama vermiyorum işine gelirse diyorlar. Sen çalışmazsan Suriyeli kızlar çalışır diyorlar. Orta kademede çok başarılı olan kadınlarımız yönetim kurullarında genel müdür olarak tercih edilmiyor."

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu