‘Cumhurbaşkanımızla aramıza kimse giremez’ diyen Bahçeli ateş püskürdü: Keneler bizi anlayamaz

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Siyasi hayatımız boyunca hiç kimsenin sırtına binmedik ve hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik. Onun bunun sırtından geçinen keneler bizi anlayamaz” dedi.

SİYASET 21.11.2023, 11:56 Şeyda Gül
‘Cumhurbaşkanımızla aramıza kimse giremez’ diyen Bahçeli ateş püskürdü: Keneler bizi anlayamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında hitap etti. Coğrafyanın mesajının tarihin akış istikameti milletin şuuruyla kavrandığı takdirde Türk vatanına hiç kimse zarar veremeyeceğini ifade eden Bahçeli, “Fırat'ın batısı Fırat'ın doğusuyla dengelenir. Karabağ'dan Kudüs'e Gazze'den Kahire'ye gelişen her menfi hadisenin gelip dayandığı yer Türk vatanıdır. Kaotik meselelere karşı "Bizi ne ilgilendirir" dediğimiz gün bağrımıza hançerin saplandığını çok geçmeden görürüz” dedi.

Kudüs'ü İstanbul'dan ayırmak boşuna kürek çekmektir

Dün sancağımız olan Gazze'nin bugün felaketine sırt dönülmesinin, suskun kalınmasının milli ve manevi emanetlere saygısızlık olacağını belirten Bahçeli, Gazze'yi Kudüs'ten Kudüs'ü İstanbul'dan ayırmanın boşuna kürek çekme olduğunu savundu. Filistinli masumların gözyaşlarının telafi edilmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, haksızlık karşısında suskun kalmanın dilsiz şeytanlık olduğunu vurguladı. Zulme sessizliğinde aynı şekilde zulüm olduğuna dikkat çeken Bahçeli, “İsrail ile Filistin arasında ateşkesin olması için daha kaç çocuğun ölmesi lazım. Bize göre haddini bilen nefsini bilir, nefsini bilen de Rabbini bilir. Biz kendimizi de haddimizi de nefsimizi de Rabbimizi de bilenlerdeniz” ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı yanlış taraftadır

Zaferin her zaman inananların hanesine yazılacağını dile getiren Bahçeli, Berlin'de geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çekinmeden haykırdığı gerçeklerin Türk milletinin bazı Arap ülkelerinin sessiz kaldığı doğruları haykırması olduğunu söyledi. İsrail'e destek veren ülkelerin katliam tablosundan sorumlu olduğunu belirten Bahçeli, Almanya’nın da bu kategoride olduğunun altını çizdi. Bizim geçmişimizin hiçbir sayfasında toplama kamplarının lekesi olmadığını anlatan Bahçeli, “Bizim tarihimizde Holokost yok. Almanya Başbakanı yanlış taraftadır. Kaldı ki bunların kendilerine bile hayırları yoktur” şeklinde konuştu.

Siyasette 50+1 tartışması

Yeni sistemin gerekli, yeterli, siyasi ve fikri demlenme süresinin devam etmekte olduğunu söyleyen Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelip geçici bir heves olmadığını belirtti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tek kullanımlık reçete hiç olmadığını vurgulayan Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türk milletinin huzur, barış ve kardeşlik iradesinin temel harcı olduğunu savundu. “Sistemin aksayan yönleri varsa mutabakat ile düzeltilmelidir” diyen Bahçeli, ister iyileştirilesin isterse de güçlendirilsin parlamenter sistemin dejenere olmasının devlet yönetimini krize sokması hayat gerçeği haline geleceğini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sistemin ana omurgası, can evi yüzde 50+1 oy hesabıyla ilgili açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Bahçeli, “Cumhurbaşkanımızın tespitleri tutarlı ve anlamlıdır. Bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler de bellidir ve değişme göstermemiştir. Türkiye aradığı parlak sistemini pek çok badireye uğraya uğraya sonunda bulmuş ve benimsemiştir” ifadelerini kullandı.  

Keneler bizi anlayamaz

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi sırtından atacak" diyenler iyi dinlesin! AK Parti ile MHP'nin arasını açmak isteyenler iyi dinlesin” sözlerini kullanan Bahçeli, siyasi hayatı boyunca hiç kimsenin sırtına binmediğini söyledi. Hiç kimseyi de sırtına bindirmediğinin altını çizen Bahçeli, onun bunun sırtından geçinen kenelerin kendilerini anlayamayacağını vurguladı. “MHP yancı değildir. İkbale meraklı değildir. Türk milletinin serden geçti şuuru, düşmana sıkılacak son kurşunudur” diyen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diyaloğunun harbi olduğunu belirtti. Saygı ve sevgi temelli olduğuna dikkat çeken Bahçeli, hiç kimsenin de aralarına giremeyeceğini aktardı. MHP lideri Bahçeli, “Biz zillet değil, Türk milletinin kendisiyiz. Terörle mücadelede kesin sonuç almak için, iç ve dış sorun alanlarının birer birer üstesinden gelmek için, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerinin gerçekleşmesi için cumhur ittifakının devam etmesinden yanayız” dedi.

Özgür Özel'e tepki

CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’e tepki gösteren Bahçeli, ciddiye alınacak biri olmadığını söyledi. CHP'de yeni bir şey olmadığını anlatan Bahçeli, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı'nın bir operaya HDP'lilerle birlikte katılmasının 'Kürdistan' diyen sözde kadın sanatçının elini öpmesinin rezalet olduğunu vurguladı. Öpecek eli tanımayanların milletten tekme yemelerinin muhakkak olduğunu savunan Bahçeli, “CHP Genel Başkanı maalesef kukladır. Kuklacı da İBB makamında oturan şahıstır” diye konuştu.

Yorumlar (0)