Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Netanyahu’yu titretecek sözler: Artık ecelin geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında “Buradan Netanyahu'ya sesleniyorum, sen de atom bombası var mı, yok mu? Varsa çık açıkla. Ey İsrail, sen de nükleer bomba var ve bununla tehdit ediyorsun artık ecelin geliyor” dedi.

SİYASET 15.11.2023, 13:13 15.11.2023, 13:55 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Netanyahu’yu titretecek sözler: Artık ecelin geliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında hitap etti. “Hükümet olarak bir taraftan İsrail vahşetini durmaya çalışırken bir taraftan da ülkemizi güçlendirmeye devam ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemize hizmet yolculuğunu kesintisiz sürdürdüğünü ifade etti. Cumhur İttifakı olarak 1,5 milyon insanın katılımıyla Büyük Filistin Mitingi ile Gazze halkının yanında olduğumuzu gösterdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kalbi Filistin ve Gazze'deki kardeşlerimiz için çarpan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bunların sonu hüsran olacak

Türk milleti olarak şayet bu topraklar hür ve huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorsak güçlü olmak mecburiyetinde olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetiyle, ekonomisiyle, güvenliğiyle her alanda güçlü olmazsak bizi bu topraklarda yaşatmayacaklarını söyledi. Topraklarımızla ilgili habis düşünceler barındıran kişilerin kendilerini ifşa ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan’ın Karabağ savaşı ile dersini alarak yerine oturduğunu belirtti.  Şimdi de İsrail yöneticilerinin benzer hezeyanlara tekrar etmeye başladığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların da sonu hüsran olacak. Komşularımızı bize karşı kışkırtanların, PKK'yı üstümüze salanların, FETÖ'yü içimize sokanların heveslerini kursaklarında bırakmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu birlik ve beraberliği destekleyecek altyapıya sahip olmamız gerektiğini savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, güçlü ve modern bir ordunun olmazsa olmazımız olduğunu söyledi. Yatırıma, istihdama dayalı sağlam ve dirençli bir ekonomi vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer türlü bu topraklarda bırakın nefes almayı yaşam hakkı tanımayacaklarını çok iyi bildiklerini söyledi. Bir asır önce Çanakkale'de bunu yaşandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zayıf düşersek barbarlığın tekerrür etmesine mani olamayız. Milletimizin istiklal ve istikbali için çalışan herkese Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Türkiye gibi olun!

Netanyahu’nun iki tarafına bakan koyup, basın açıklaması yapmasını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, o bakanların onu kurtaracağını düşündüğünü söyledi. O bakanların da Netanyahu ile aynı istikamette yürüdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu’nun gidici olduğunu söyledi. Bütün meselenin dünyada haklının yanında yer alacak olanların duruşu olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda maalesef beklenen gelişmelerin olmadığını vurguladı. ABD başta olmak üzere Batı hala ters yüz olarak bu duruma baktığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fransa önce farklı açıklamalar yapıyor, daha sonra bakıyorsunuz geri vitese takıyor. Dürüst ol yahu! Bir gün öyle bir gün böyle yapma. Aynen şuan da Filistinlilerin durumu gibi dimdik, dosdoğru ama hiçbir zaman kalkıp da sabah başka akşam başka olmayın. Türkiye gibi olun” çağrısında bulundu.

İsrail artık ecelin geliyor

“Hamas'ı terör örgütü olarak ifade edenler, Hamas seçimlere girip seçimi kazanan bir parti” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimi kazandıktan sonra da haklarını elinden aldıklarını söyledi. Türkiye’de bile halen Hamas'ın bir siyasi parti olduğunu anlamayanlar olduğunu savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de 40 gündür gördüklerini anlatmak için savaş tabirinin yetersiz kaldığını belirtti. Savaş hukukunun ilk kuralı ise çocuklara, kadınlara, yaşlılara, hastalara dokunmamak olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan Netanyahu'ya sesleniyorum, sen de atom bombası var mı yok mu? Varsa çık açıkla. Ey İsrail sen de nükleer bomba var ve bununla tehdit ediyorsun. Artık ecelin geliyor. Neye sahip olursan ol gidicisin ahlak, vicdan namına ne varsa kaybedenler insan değildir” ifadelerini kullandı.

Vicdanınız, insafınız yok mu?

Karşımızda bir soykırım olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda yüzlerce binlerce avukatın bunları Lahey adalet divanına götürdüğünü söyledi. Soykırım noktasında tüm adımları atıp gerekli duyuruyu yapacaklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanım diyen kimsenin bu katliamları meşru göremeyeceğine dikkat çekti. Bu katliamlara aleni destek verenleri meşrulaştırmak için kırk dereden su getirenleri de görmezden gelmediklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yavruların kanı İsrail'e destek sağlayanların alınlarına utanç lekesi olarak yapıştı. Her gün yüzlerce çocuk can verirken insan haklarından dem vuranlar tek kelime etmiyor. Gazetecileri aileleri ile birlikte İsrail katlediyor ve uluslararası basın kuruluşları tek bir açıklama yapmıyor” dedi.

Yorumlar (0)